• انتشار: ۲۵ حوت ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۵:۳۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 55366
پرینت

کمیته مصونیت خبرنگاران افغان: وزارت داخله در مورد دست داشتن یک خبرگزاری خصوصی در انتقال مواد انفجاری توضیح دهد

در اعلامیه کمیته مصونیت خبرنگاران آمده است: «وزارت داخله، به عنوان نهادی که تامین امنیت مردم را به عهده دارد، نیاز دارد تا در نشر و پخش اطلاعات، دقت بیشتری را به خرج دهد؛ زیرا نشر اطلاعات غیرموثق، نه تنها اذهان عامه را مغشوش می‌سازد، بلکه روابط نیک و حسنه‌ی این وزارت با رسانه‌ها را نیز خدشه‌دار می‌کند.»

کمیته‌ی مصئونیت خبرنگاران افغان، ادعای اخیر سخنگوی وزارت داخله در باره‌ی دست‌داشتن یک رسانه‌ی خصوصی در انتقال مواد منفجره، را نگران‌کننده خواند و خواهان وضاحت بیشتر در این باره شد.

در اعلامیه‌ای که روز دوشنبه (۲۵ حوت)، از سوی کمیته‌ی مصئونیت خبرنگاران افغان منتشر شد، آمده است وزارت داخله باید هرچه زودتر به گونه‌ی رسمی در باره‌ی این موضوع وضاحت دهد.

در اعلامیه آمده است: «وزارت داخله، به عنوان نهادی که تامین امنیت مردم را به عهده دارد، نیاز دارد تا در نشر و پخش اطلاعات، دقت بیشتری را به خرج دهد؛ زیرا نشر اطلاعات غیرموثق، نه تنها اذهان عامه را مغشوش می‌سازد، بلکه روابط نیک و حسنه‌ی این وزارت با رسانه‌ها را نیز خدشه‌دار می‌کند.»

کمیته مصئونیت خبرنگاران افغان، گفته است اظهارات سخنگوی وزارت داخله، همه‌جانبه نبوده و صحبت‌های گنگ و کلی، آن هم از یک آدرس رسمی دولتی، نگران‌کننده است و از اعتبار این نهاد می‌کاهد.

در اعلامیه آمده است: «در وضعیتی که خبرنگاران و رسانه‌ها به گونه‌ی مستقیم هدف قرار می‌گیرند و حملات هدف‌مند علیه آن‌ها افزایش یافته است، اظهارات این چنینی، ضربه‌ی بزرگی به آزادی بیان و رسانه‌ها می‌زند. وزارت داخله باید این موضوع را تعقیب کند و در صورتی که اظهارات خلاف واقع ثابت شود، در این زمینه طبق قوانین افغانستان اقدامات لازم روی دست گرفته شود.»

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله، گفته است که یکی از رسانه‌های خصوصی افغانستان، در انتقال مواد منفجره دست دارد.

آقای آرین، روز دوشنبه (۲۵ حوت)، در برگه‌ی تویترش نوشت: «با تاسف دریافتیم که یک رسانه‌ی خصوصی در انتقال مواد انفجاری دست دارد. پرسش‌های جدی در این رابطه وجود دارد و ما برای رسیدن به پاسخ مطلوب، کار می‌کنیم.»

آقای آرین، جزییات بیشتری در این باره ارایه نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.