• انتشار: ۳۰ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۳۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 18940
پرینت

کمیته بین المللی صلیب سرخ خواستار آزادی دو کارمندش شد

کمیته بین المللی صلیب سرخ در افغانستان از آدم ربایان خواسته است تا دو کارمند محلی این کمیته را هر چه سریعتر و بدون هیچ قید و شرطی آزاد کنند.

مونیکا زاناریلی رئیس منطقه ای کمیته بین المللی صلیب سرخ در افغانستان امروز (شنبه) در بیانیه ای گفت “ما از آدم ربایان می خواهیم که با توجه به حس انسانی شان، هر چه سریعتر همکاران مان را بدون هیچ قید و شرطی آزاد کنند.”

لازم به ذکر است که تقریبا ۱۰ روز پیش، افراد مسلح ناشناس به یک کاروان کارمندان کمیته بین المللی صلیب سرخ در ولسوالی قوش تپه ولایت جوزجان حمله کردند، و پس از تیرباران شش نفر آنها، دو تن را با خودشان به مکان نامعلومی بردند.

زاناریلی افزوده است “ما همچنین می خواهیم که از هر اقدامی که جان این کارمندان را به خطر می اندازد، خودداری گردد. ما نمی خواهیم تراژدی این رویداد عمیق تر شود.”

این کمیته همچنین از مقامات افغانستان و گروه های مسلح خواسته است تا تمامی تلاش شان را برای آزادی ایمن این دو کارمند به کار بگیرند و از هر اقدامی که جانشان را بخطر می اندازد، جلوگیری کنند.

بیانیه همچنین علاوه کرده است “کمیته بین المللی صلیب سرخ طی سه دهه گذشته در افغانستان بی طرفانه در راستای خدمات دهی به قربانیان درگیری ها با ارائه خدمات درمانی، حمایت های غذایی و تماس با خانواده ها فعالیت می کرده است. این یک سازمان بی طرف و مستقل است که ماموریتش فقط محدود به فعالیت های بشردوستانه است.”

گفتنی است که این کمیته از زمان وقوع این حادثه، تمامی فعالیت هایش را در افغانستان به حالت تعلیق درآورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.