• انتشار: 5 اکتبر 2020
  • ساعت: 18:42
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49384
پرینت

کمک های کنفرانس ژنو مشروط است

آقای تالاس نماینده ویژه فنلاند برای کنفرانس ژنو تاکید کرد کمک‌ها و وعده‌های کمک به افغانستان در کنفرانس ژنو بیش‌تر صلح‌محور و مشروط می‌باشند.

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی در دیدار با نماینده ویژۀ ناروی گفت کنفرانس ژنو فرصتی برای تجدید کمک‌های صلح محور جهان برای افغانستان است.

شورای مصالحه ملی افزود عبدالله عبدالله‌ بعد از ظهر امروز (دوشنبه ۱۴ میزان ۱۳۹۹)‌ با یان تالاس نمایندۀ ویژه فنلاند برای کنفرانس ژنو ۲۰۲۰، آقای پیکا کوزون سفیر جمهوری فنلند و هیأت همراه وی در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

در این دیدار، آقای تالاس گزارش مفصلی از آمادگی‌ها برای برگزاری کنفرانس ژنو ۲۰۲۰ و اهمیت این نشست با در نظرداشت آغاز تلاش‌های صلح و مشکل کوید ۱۹ ارایه کرد.

آقای تالاس در صحبت‌های خود تاکید کرد کمک‌ها و وعده‌های کمک به افغانستان در کنفرانس ژنو بیش‌تر صلح‌محور و مشروط می‌باشند.

 او در ادامه گفت: دموکراسی، احترام به حقوق بشر، حقوق زنان در افغانستان و مبارزه با فساد از عمده‌ترین این پیش‌شرط‌ها به شمار می‌روند.

آقای تالاس در ادامه علاوه کرد: «صلح یکی از محورهای اساسی این نشست را تشکیل می‌دهد و جلسه خاصی در ارتباط به این موضوع در نظر گرفته شده است.»

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی با تشکر و قدردانی از حضور و کمک‌های همیشگی فنلد برای افغانستان از نماینده این کشور برای کنفرانس ژنو و تلاش‌های او در این راستا تشکر و قدردانی کرد.

عبدالله عبدالله کنفرانس ژنو را برای افغانستان و وعده کمک‌های جهان برای افغانستان را در این مرحله مهم و حیاتی خواند. رییس شورای عالی مصالحۀ ملی همچنان در باره‌ی آخرین پیش‌رفت‌ها در مذاکرات صلح صحبت کرد و از همکاری شورای عالی مصالحۀ ملی در برگزاری موفقانۀ کنفرانس اطمینان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.