• انتشار: 2 آوریل 2020
  • ساعت: 16:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43135
پرینت

کمک های چین برای مبارزه با کرونا به کابل رسید

کمک های صحی چین برای مبارزه با کرونا امروز به کابل رسید.

با همه‌گیری ویروس کرونا در کشور و افزایش شمار مبتلایان به این ویروس، گروه طالبان اعلام کرد در صورتی که دامنۀ این ویروس در مناطق تحت کنترل‌شان گسترده شود، آنان حاضر اند جنگ را متوقف کنند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی این گروه گفت: «اگر خدای نخواسته در ساحات تحت کنترل ما مرض کرونا شیوع پیدا کند، ما وضعیت را تحت کنترل داریم، بازمی‌توانیم در همان ساحه‌ی مشخص جنگ را توقف دهیم تا موسسات طبی به آن‌جا کمک‌های‌شان را برسانند.»

او در این پیام، شایعات مبنی بر اعلام آتش‌بس از سوی این گروه را رد کرده گفت رسانه‌ها از اظهارات او تعبیر نادرست کرده‌اند.

صبح امروز (پنج‌شنبه، چهاردهم حمل) دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست جمهوری از رسیدن نخستین محمولۀ کمک‌های کشور چین به منظور پیش‌گیری از گسترش ویروس کرونا به کابل خبر داد.

این کمک‌ها که شامل وسایل مختلف صحی است، در میدان هوایی توسط محمدسرور دانش، رئیس کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تحویل گرفته شد.

به دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور، دولت چین اعلام کرده بود این کشور در امر مبارزه با کرونا کابل را کمک خواهد کرد.

در همین حال، محمداشرف غنی، رئیس‌جمهوری کشور دستور داد مبلغ ۱۶۰ میلیون افغانی به‌خاطر مبارزه با شیوع ویروس کرونا به ولایات بلخ، فاریاب، سمنگان، جوزجان و سرپل در شمال کشور انتقال یابد.

بر اساس اعلامیه‌یی ارگ، برای ولایات بلخ و فاریاب مبلغ ۵۰ میلیون افغانی و برای هر یک از ولایات دیگر مبلغ ۲۰ میلیون افغانی اختصاص داده شده است.

پیش‌تر آقای غنی چهار صد میلیون افغانی را برای مبارزه با ویروس کرونا به ولایت هرات اختصاص داده بود. با گذشت یک ماه از انتقال این پول به ولایت هرات، شورای ولایتی این ولایت گفت والی هرات صلاحیت مصرف این پول را ندارد.

تاکنون ۲۳۹ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بشترین شمار این مبتلایان در ولایت هرات است.

از تمامی موارد مثبت کرونا، ۴ نفر شان فوت کرده‌اند.

به گزارش وزارت صحت، ده مورد مثبت دیگر صحت‌‌شان را باز یافته‌ از شفاخانه‌ها مرخص شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.