• انتشار: 20 آوریل 2020
  • ساعت: 16:10
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 43864
پرینت

کمک های هند به افغانستان برای مبارزه با کرونا به وزارت صحت عامه تحویل داده شد

وینی کمار، سفیر هند در کابل محموله‌ی کمک‌های هند را دیروز به فیروزالدین فیروز وزیر صحت افغانستان اهدا کرد تا از طریق این وزارت به نیازمندان رسانیده شود.

کمک‌های کشور هند برای مبارزه با ویروس کرونا به وزارت صحت عامه سپرده شد.

کمک‌های کشور هند به منظور مبارزه با ویروس کرونا (یک‌شنبه ۳۱ حمل) به کابل رسید و در سفارت هند به وزارت صحت عامه کشور سپرده شد.

وینی کمار، سفیر هند در کابل محموله‌ی کمک‌های هند را دیروز به فیروزالدین فیروز وزیر صحت افغانستان اهدا کرد تا از طریق این وزارت به نیازمندان رسانیده شود.

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه افغانستان هنگام تسلیمی این کمک‌ها، ضمن قدردانی و سپاسگذاری از کشور هند گفت که افغانستان و هند روابط تاریخی دوستانه دارند و امیدوار است این همکاری انکشاف یابد تا بتوانند وضعیت را کنترول کنند.

این کمک‌ها شامل۵۰۰ هزار تابلیت هایدروکسی‌کلورین و ۱۰۰ هزار تابلیت پاراستامول است.

کارشناسان مسائل صحی، این کمک هند را به موقع و به جا خوانده گفته اند که این کمک‌ها باید در شفافیت کامل به مصرف برسد.

این در حالی است که حکومت افغانستان در کنار کمک‌های بین‌المللی، تا حال ۱۵ میلیون دالر را برای مبارزه با ویروس کرونا به مصرف رسانیده ولی تاهنوز هم شکایت‌ها از کمبود تجیهزات صحی برای تشخیص و مبارزه با کرونا وجود دارد.

پیش از این سازمان ناتو همچنان به نیروهای امنیتی افغان تجیهزات محافظتی و مواد ضدعفونی کمک کرده است.

نماینده سازمان جهانی صحت دیروز در نشستی با وزیر صحت عامه کشور گفته بود که قرار است ۵۰۰۰ کیت استخراج آر ان ای به افغانستان کمک کند.

براساس آمار وزارت صحت شمار ابتلا به کرونا در افغانستان به ۱۰۲۶ مورد افزایش یافته و تا کنون ۳۶ تن در اثر این بیماری جان داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.