اجتماعی

کمک های نقدی و غیرنقدی افغان های مقیم اروپا به خانواده های بیجا شده به هرات

حاجی محمد یوسف مهاجر مسئول توزیع این کمک ها در ولایت هرات به خبرنگار رها امروز (سه شنبه ۹ قوس) گفت که این کمک ها از سوی شماری از افغان های مقیم اروپا به ویژه کشورهای هالند و انگلیس می باشد که برای خانواده های بیجا شده از ولایات غور و بادغیس توزیع می گردد.

وی گفت که این کمک ها شامل مواد غذایی، وسایل مورد نیاز برای زمستان و پول نقد است.

محمد قاسم رحیمی، یک تن از خیرین در ولایت هرات نیز در این خصوص به خبرنگار رها گفت که این کمک ها شامل برنج، روغن، رُب، شکر، چای سیاه، شیرینی، نان، کمپل، خیمه و مبلغ ۱ هزار افغانی برای هر خانواده است.

آقای رحیمی با بیان این که این کمک ها از روی انسان دوستی برای خانواده های بیجا شده به ولایت هرات صورت گرفته، ابراز امیدواری کرد که در آینده نیز این کمک ها ادامه پیدا کند.

خانواده های بیجا شده نیز که از این کمک ها مستفید شده اند ضمن ابراز قدردانی می گویند که این کمک ها به حل برخی از مشکلات اضطراری آنها کمک کرده است.

محمد رستم، یک تن از خانواده های بیجاشده از ولایت غور به خبرنگار رها می گوید که از چندین روز پیش بدین سو حتی نانی برای خوردن نداشته اند، و این اقدام افغان های خارج نشین، کمک بزرگی برای آنها بوده است.

محمد اکرم یک تن دیگر از بیجاشدگان از ولایت بادغیس با بیان اینکه خانواده های زیادی در حال حاضر حتی برای گذران امورات روزمره شان مانده اند، به خبرنگار رها گفت که از افغان های مقیم خارج و خیرین می خواهد کمک هایشان را برای این مردم بیشتر کنند.

گفته می شود طی ۳ دوره برای ۲۷۰ خانواده بیجاشده و نیازمند در حوزه غرب کشور کمک های نقدی و غیر نقدی از سوی افغان های مقیم کشورهای اروپایی توزیع شده است‌.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا