• انتشار: 25 آوریل 2021
  • ساعت: 13:03
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 57311
پرینت

کمک های فوری بشردوستان چین به افغانستان تکمیل شد

مرکز رسانه های حکومت امروز یک شنبه ۵ ثور در خبرنامه ای از تکمیل شدن روند ارسال کمک های عاجل بشردوستانه چین به افغانستان و امضاء سند این کمک ها توسط وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث و سفیر جمهوری خلق چین خبر داد.

جمهوری خلق چین که در توافق با وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، از سه ماه به اینسو روند تسلیم دهی یک محموله کمک های غذایی به افغانستان را آغاز کرده بود، امروز با اعلام تکمیل جریان این کمک ها سند آن رسماٌ به وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، تسلیم داده شد.

غلام بهاءالدین جیلانی، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث که امروز در یک کنفرانس خبری مشترک در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت، با وانگ یو، سفیر جمهوری خلق چین، حضور یافته بود، افزود: مقدار مجموعی محموله کمک های عاجل غذایی چین به افغانستان، ۵۲۶۶ متریک تن می باشد که ارزش مجموعی آن ۵۰ میلیون ین چینایی، معادل ۵۵۰ میلیون افغانی است.

او تصریح کرد، این کمک ها که شامل ۱۲۸۴ تن گندم و ۳۹۸۲ تن برنج چینایی می شود با توجه به آسیب پذیری ولایات از لحاظ حوادث طبیعی، سهمیه بندی و انتقال گردیده و روند توزیع آن به صورت عادلانه و شفاف برای خانواده های مستحق این کمک ها، عملاً آغاز شده است.

وانگ یو، سفیر جمهوری خلق چین مقیم کابل، در این کنفرانس خبری پیش از تسلیم دهی سند کمک های عاجل بشردوستانه این کشور به افغانستان، تأکید کرد که افغانستان و چین دو همسایه نیک هستند.

وانگ یو، همچنان با اشاره به کمک های کشورش در بخش صحی به افغانستان افزود که چین در آینده نزدیک ۴۰۰ هزار دوز واکسین کرونا نیز، کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.