• انتشار: 16 نوامبر 2020
  • ساعت: 14:54
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50808
پرینت
اتمر برای رأی اعتماد به مجلس رفت

کمک های خارجی به افغانستان ممکن است مشروط شود

محمد حنیف اتمر نامزد وزیر امور خارجه که برای اخذ رای اعتماد به مجلس رفته بود گفت کمک های مالی آینده به افغانستان ممکن است مشروط باشد.

«محمدحنیف اتمر» که امروز(دوشنبه) برای گرفتن رای اعتماد و اعلام برنامه های خود در مجلس حاضر شده بود تصریح کرد تعهدات جامعه جهانی برای کمک به افغانستان در چهار سال گذشته تا دو ماه دیگر به پایان می رسد و به همین دلیل در نشست ژنو در خصوص ضرورت ادامه این کمک ها با کشورهای کمک کننده بحث و تبادل نظر می شود.

وی افزود:«این احتمال وجود دارد که کشورها ادامه کمک های خود به افغانستان را مشروط کنند که ارزیابی لازم در کابینه انجام می شود.»

نامزد وزیر خارج خاطرنشان کرد ممکن است که اجماع ملی،منطقه ای و جهانی برای کمک به افغانستان همزمان با افزایش خشونت در کشور آسیب ببیند.

وی به نمایندگان وعده داد در صورتی که به وی رای اعتماد بدهند،اصلاحات لازم از جمله الزام فراگیری زبان انگلیسی برای کارکنان وزارت خارجه و در باره شیوه استخدام در این وزارتخانه اصلاحاتی انجام دهد.

بیش از یک سال از انتخابات ریاست جمهوری می گذرد اما به دلیل مشکلات در انتخابات ریاست جمهوری ۵ میزان سال ۱۳۹۸ و ادعای تقلب تاکنون تمامی اعضای کابینه برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی نشده اند.

رئیس جمهور امروز(دوشنبه) نامزد وزیران داخله،خارجه و مالیه را برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.