اجتماعی

کمک تاجران مسلمان دانمارک؛ ۲۸۰ فامیل نیازمند در بدخشان مستفید شدند

حاجی حیات الله نماینده بنیاد خیریه «اسلام» با حضور در ولایت بدخشان می گوید که این نهاد از ده سال به این سو فعالیت های خود را آغاز کرده و امروز برای ۲۸۰ خانواده نیازمند در شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان مواد غذایی کمک کرد.

وی گفت، این نهاد خیریه در ده ولایت فعالیت هایش را آغاز نموده و برای هر فامیل نیازمند هشت قلم مواد از قبیل: آرد، روغن، برنج، لوبیا، شکر، گوگرد، نمک و چای کمک می نماید.

طبق گفته های او، افراد مستحق به شکل درست سروی می گردد که یتیمان، فقرا، بیوه زنان و معیوبین در اولویت کمک های این نهاد قرار دارد.

ماهر ریگستانی رئیس سکتور خصوصی طالبان برای ولایت بدخشان ضمن حمایت از این کمک ها می گوید که این کمک ها از طریق تاجران مسلمان کشور دانمارک برای مستحقین مردم ولایت بدخشان صورت گرفته است.

او می گوید امارت اسلامی تمام تلاش خود برای جلب کمک ها انجام می دهد تا مردم بدخشان به آسودگی زندگی کنند.

او از تاجران سایر کشور های اسلامی نیز خواست که در فصل سرما مردم متضرر ولایت بدخشان را فراموش نکنند.

در همین حال، شماری از باشندگان شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان از این اقدام تاجران مسلمان حمایت می کنند و برای سایر کشورهای اسلامی نیز پیام دارند که مردم مسلمان افغانستان را در شرایط دشوار اقتصادی فراموش نکنند.

ولایت بدخشان ۲۸‌ ولسوالی با راه‌های دشوار گذر و طولانی دارد که با فرا رسیدن فصل زمستان، باشندگان آن به مشکلات اقتصادی رو به رو بوده و نیازمند کمک‌های بیشتر سازمان‌های امداد رسان غذایی و غیر غذایی می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا