• انتشار: ۱۶ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۳۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 67427
پرینت

کمپاین واکسین فلج اطفال برای کودکان زیر پنج سال در هرات آغاز شد

کمپاین واکسیناسیون پولیو (فلج اطفال) امروز یکشنبه طی مراسمی در سالن «نگارستان بهزاد» ولایت هرات با حضور داشت شماری از مسئولین بخش صحی و مقام های محلی طالبان آغاز شد.

مولوی نعیم‌الحق حقانی، سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ طالبان در ولایت هرات به نمایندگی از مقام ولایت از تلاش‌های سکتور صحت و همکاران بین‌المللی آنان در راستای محو پولیو قدردانی کرد.

آقای حقانی همچنین تاکید کرد که امارت اسلامی طالبان برای سکتور صحت زمینه دسترسی به تمام مناطق را مهیا می کند.

داکتر محمد آصف کبیر، به نمایندگی از ریاست صحت عامه ولایت هرات گفت: «در این دور از کمپاین برای ۷۲۰۹۷۲ طفل زیر پنج سال واکسین پولیو تطبیق می‌گردد.»

او همچنین می گوید قرار است برای نزدیک به ۶۵۰ هزار طفل هم کپسول ویتامین A داده شود.

داکتر احمدشاه احمدی، مسئول اطلاع رسانی حوزوی دفتر بین‌المللی یونیسف می گوید: «یگانه راه محو پولیو (فلج اطفال) تطبیق واکسین است و از خانواده‌ها و والدین اطفال می خواهیم تا در تطبیق واکسین پولیو همکاری کنند.»

قرار است کمپاین واکسین پولیو تا روز پنج شنبه هفته جاری در شهر و ولسوالی‌‌های هرات ادامه یابد.

لازم به ذکر است که وقایع فلج اطفال تنها در افغانستان و بخش هایی از پاکستان همچنان ثبت می گردد در حالیکه این موضوع در تمام دنیا به کلی محو شده است.

پس از روی کار آمدن طالبان، مقام های سازمان بهداشت جهانی و یونیسف ابراز امیدواری کردند که بتوانند تطبیق واکسین پولیو را پس از یک توقف سه ساله در سراسر افغانستان راه اندازی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.