اجتماعی

کمپاین مبارزه با فساد در افغانستان راه اندازی شد

سفارت اتحادیه اروپا در کابل با صدور بیانیه ای نوشت “فساد بومی افغانستان اقتصاد این کشور را فلج کرده و طرح های مبارزه با شورشیان را نیز خراب کرده است. این پدیده دستاوردهای گذشته افغانستان و آینده جوانان این کشور را تهدید می کند.”

بیانیه سفارت می افزاید که این کمپاین روی چهار موضوع تمرکز دارد که از جمله فساد و صلح، فساد در بخش های قضایی، منابع طبیعی و ثبات، تهدیدهای استخراج غیرقانونی معادن و اقدام عملی علیه فساد می باشد.

فرانز میشل میلی بان سفیر اتحادیه اروپا درکابل گفت “همه روزه تمامی شهروندان عادی افغانستان با پدیده شوم فساد مواجه هستند، که این فساد در حالی که سبب زجر فقیران و تنگ دستان می شود، سبب پر شدن بیشتر کیسه های پولداران می گردد.”

وی تاکید کرد که فساد دستاوردهای ۱۴ سال گذشته مردم افغانستان را از بین می برد و یکی از تهدیدات اساسی برای ثبات و پایداری افغانستان محسوب می شود.

آقای میلی بان افزود دولت برای مبارزه با این پدیده باید بیشتر از پیش کار کند و از آنجایی که به تنهایی قادر به ریشه کن کردن این معضل نمی باشد، تمامی شهروندان افغانستان نیز باید مسئولیتی در این خصوص بگیرند.

گفتنی است که این کمپاین به مدت هفت هفته به طول خواهد انجامید و با برگزاری کنفرانسی در اوایل ماه می خاتمه می یابد.

همچنین قابل ذکر است که اداره شفافیت بین الملل در گزارش تازه خود افغانستان را به عنوان دومین کشور فاسد جهان عنوان کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا