اجتماعی

کمپاین جمع آوری لباس تحت نام «یاری و مهربانی» در بدخشان راه اندازی شد

پس از حاکمیت طالبان و گسترش فقر و بیکاری در سطح کشور، تعدادی از جوانان بدخشان بصورت داوطلبانه کمپاینی را جهت جمع آوری لباس برای فقرا تحت نام «یاری و مهربانی» در شهر فیض آباد مرکز این ولایت راه اندازی کردند.

این کمپاین متشکل از بانوان و آقایان با شعاری «ای که دستت می رسد کاری بکن» از شهر جدید فیض آباد آغاز و در شهر کهنه فیض آباد به اتمام می رسد.

خانم «فانوس» یک تن از بانوان برگزار کننده این کمپاین می گوید که جوانان با احساس بدخشان نظر به شرایط دشوار و رسیدن فصل سرما، کمپاینی را برای جمع آوری لباس برای نیازمندان و خانواده های بی سرپناه در شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان راه اندازی کرده اند.

فانوس از مردم بدخشان می خواهد که در این فصل سرما به خانواده های که بدون سرپناه زندگی می کنند و چیزی برای پوشیدن ندارند کمک نمایند.

شبنم از بانوان دیگر این کمپاین می گوید که با آنان در این کمپاین همراه شده تا بتوانند بدن بدون لباس اطفال بدخشانی را در این فصل سرما بپوشانند.

وی گفت: «ما از تمام کسانی که توان کمک دارند می خواهیم که با ما در این کمپاین همکاری نمایند تا بتوانیم در این سرمای زمستان، دردهای اطفال نادار را کم نموده و لباس های گرم برایشان مهیا کنیم.»

همچنین، فتیح فرهمند یک تن از برگزارکنندگان این برنامه می گوید که این کمپاین در شهر فیض آباد به مدت پانزده روز دوام خواهد کرد.

او از گسترش این کمپاین به ولسوالی های ولایت بدخشان نیز خبر داده و تایید می کند که بیشتر نیازمندان در روستاهای ولایت بدخشان قرار دارند.

این در حالیست که امنیت این کمپاین توسط نیروهای طالبان در شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان تامین گردیده و نیز آنان می گویند مخالف کمک به نیازمندان نمی باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا