کمک های جامعه جهانی

کمپاینی برای کمک به کودکان افغانستان توانست طی یک روز ۱۳ میلیون دالر جمع کند

کمیته اضطراری حوادث طبیعی بریتاینا طی درخواستی از مردم این کشور برای کمک به جمع آوری پول برای کودکان افغانستان، موفق به جمع آوری حدود ۱۰ میلیون پوند (حدود ۱۳ میلیون دالر) در روز اول این کمپاین شد.  

خانم «گیلیان اندرسون» بازیگر بریتانیایی و از حامیان این کمپاین گفته است: «در حال حاضر زنان و دختران افغانستان در شرایطی غیرقابل تصور بدون سرپناه و غذای کافی برای خوردن، کارگر و یا حامله می شوند.»

وی افزود: «شفاخانه ها بخاطر کمبود تجهیزات در حال بسته شدن هستند؛ نوزادان در افغانستان بخاطر سوء تغذیه می میرند. کمیته اضطراری حوادث طبیعی بریتانیا در افغانستان در حال کمک رسانی است؛ هر چقدر می توانید کمک کنید تا برای مردم افغانستان در زمستان پیش رو کمک برسد.»

نهادهای خیریه کمیته اضطراری حوادث طبیعی بریتانیا متشکل از چند نهاد به شمول کمیته صلیب سرخ بریتانیا، کمیته بین المللی نجات، سازمان نجات کودکان و «کافود» می گویند که باید اقدامی سریع برای کمک رسانی به حداقل هشت میلیون افغان پیش از رسیدن زمستان صورت بگیرد.

آنها می گویند که حداقل یک میلیون کودک زیر پنج سال افغانستان طی سه ماه پیش روی زمستان با خطر مرگ مواجه هستند.

«صالح سعید» مدیر اجرایی کمیته اضطراری حوادث طبیعی بریتانیا گفت: «از سخاوتمندی بزرگ مردم بریتانیا برای کمک به مردم افغانستان سپاسگزاریم. وضعیت در افغانستان وحشتناک است و ما نمی توانیم همین طور بنشینیم و به این وضعیت نگاه کنیم.»

وی افزود: «اگر هم اکنون اقدام نکنیم، جان های زیادی به شمول کودکان در زمستان پیش رو از دست خواهند رفت.»  

او علاوه کرد که این کمیته در حال حاضر در افغانستان حضور دارد و از مردم می خواهد که کمک هایشان را بیشتر کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا