• انتشار: 14 ژوئن 2016
  • ساعت: 16:52
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10099
پرینت

کمیسیون شکایات انتخاباتی از رد فرمان تقنینی رییس جمهوری استقبال کرد

کمیسیون شکایات انتخاباتی از رد فرمان تقنینی رییس جمهور از سوی مجلس نمایندگان استقبال کرده و از حکومت وحدت ملی می خواهد که زمینه آوردن اصلاحات واقعی را در کمیسیون ها فراهم کند.

نادرمحسنی، سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی امروز در یک نشست خبری گفت:”در فرمان تقنینی که دیروز از طرف اعضای مجلس رد شد، اصلا چیزی از اصلاح نظام انتخاباتی نیامده بود در آنجا فقط مسئله تغییر کمیشنر های کمیسیونهای انتخاباتی مطرح بود و زمینه مداخله هرچه بیشتر خارجی ها را در پروسه ملی انتخابات فراهم می ساخت”.

آقای محسنی تصریح نمود:” هدف از اینکار فقط و فقط جابجا ساختن افراد متعلق به جناحهای حکومتی به جای کمیشنران فعلی بود تا در آینده مجلس را هم بین خود تقسیم کنند نه اصلاح نظام انتخاباتی را.”

وی افزود:” اصلاحات در نظام انتخاباتی باید از طریق مکانیسمی قانون پیش بینی شده است، صورت بگیرد نه در پس خانه های دفتر یکی از بزرگواران یا کمیسیون سیاسی و فرمایشی”.

آقای محسنی گفت که کمیسیون شکایات انتخاباتی از رد فرمان تقنینی از سوی مجلس نمایندگان استقبال می کند.

وی تصریح کرد:” از اعضای مجلس که این فرمان را رد کردند تشکر می کنیم و از اعضای مشرانو جرگه هم می خواهیم با توجه به حساسیت و ظرافت موضع نسبت به این فرما تصمیم بگیرند.”

او تاکید کرد:” از حکومت وحدت ملی هم تقاضامندیم، دید غیر مسلکی و جناح محورانه خود نسبت به پروسه ملی انتخابات را کنار گذاشته برای آوردن اصلاحات واقعی در نظام انتخاباتی با در نظر داشت مصالح عمومی مردم افغانستان با کمیسیونهای مشروع انتخاباتی همکاری نمایند، تا یک اصلاحات واقعی در نظام انتخاباتی به میان آید”.

کمیسیون شکایات انتخاباتی از کمیسیون انتخابات نیز خواست تا تقویم برگزاری انتخابات را هرچه عاجل تر اعلان و آنچه از بر گزاری انتخابات پارلمانی به آنها بر می گردد را عملا آغاز نماید.

 

جمهور##

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.