• انتشار: 18 دسامبر 2018
  • ساعت: 23:02
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 31012
پرینت

کفش طلای ۲۰۱۸ به لیونل مسی رسید

کفش طلای ۲۰۱۸ به لیونل مسی فوتبالیست آرژانتینی و بازیکن شماره ۱۰ بارسلونا رسید. این پنجمین کفش طلای لیونل مسی در دوران حرفه ای اوست.

به گزارش “رها”، لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا فصل گذشته موفق شد در لالیگا ۳۴ گل به ثمر برساند و با ۶۸ امتیاز برنده کفش طلای ۲۰۱۸ شود. او این عنوان را بالاتر از محمد صلاح(۳۲ گل)، هری کین(۳۰ گل)، ایکاردی، ایموبیله و لواندوفسکی(۲۹ گل) به دست آورد.

مسی پیش از این در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ نیز این جایزه را کسب کرده بود و حالا یک پله بالاتر از رونالدو قرار می گیرد. فوق ستاره آرژانتینی ۴ بار این جایزه را کسب کرده است. مسی را در مراسم امروز، مدیران بارسا از جمله بارتومئو، رکساچ، آمور، رورا، مینگلا و بازیکنانی چون بوسکتس و سرجی روبرتو همراهی می کنند.

مسی پس از دریافت کفش طلا گفت:« تصور نمی کردم که روزی ۵ بار فاتح کفش طلا شوم. همیشه رویای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای و لذت بردن از فوتبال و افتخارآفرینی را داشتم. هر روز از تمرین در کنار هم تیمی هایم لذت می برم. در بهترین تیم دنیا هستم و کنارم بهترین ها بازی می کنند. با این هم تیمی ها رسیدن به چنین افتخاراتی کار ساده ای است.

الان از نظر  بدنی و ذهنی شرایط خوبی دارم. سال ها می گذرند و من بیشتر از همیشه مراقب خودم هستم. همیشه چنین بوده ام. سال به سال فوتبال سخت تر می شود و توقعات بالاتر می رود. جوری تمرین می کنم که همیشه آماده باشم.»

مسی در مورد برخورد با لیون در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان گفت:« لیون شاید روی کاغد جزو قدرتمندترین ها نباشد ولی بازی دشواری خواهد بود. آنها با سیتی نبردی برابر داشتند و می دانم که کار را برای مان سخت خواهند کرد. البته هنوز تا زمان بازی وقت داریم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.