• انتشار: 22 دسامبر 2016
  • ساعت: 20:55
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 16614
پرینت

کشته و زخمی شدن ۴۰ تن از هراس افکنان طی درگیری های تازه

مقامات امنیتی می گویند بیش از ۴۰ تن از شورشیان مسلح و هراس افکنان طی درگیری های تازه در نقاط مختلف کشور کشته و یا زخمی شده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (پنجشنبه) که از عملیات روزانه نیروهای امنیتی علیه هراس افکنان خبر می دهد، نوشت طی عملیاتی که در ۲۴ ساعت گذشته توسط نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور راه اندازی شدند، دست کم ۱۰ تن از شورشیان کشته شده و ۳۰ دیگر به شمول ۶ فرمانده محلی طالبان زخمی گردیدند.

در یک عملیات در مربوطات ولسوالی سروبی ولایت پکتیکا، ۵ تن از شورشیان طالبان کشته شده و یک عراده موتر از این شورشیان بدست نیروهای امنیتی افتاد.

در عملیاتی دیگر در مربوطات ولسوالی های قره باغ، اندر و ده یک ولایت غزنی، ۵ تن از هراس افکنان کشته شدند. همچنین در مربوطات ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا یک تن از ولسوالان نام نهاد طالبان برای ولسوالی یاد شده به همراه دو تن از افرادش زخمی شد.

در نتیجه عملیات هایی که در مربوطات ولسوالی پشت رود ولایت فراه صورت گرفت، ۱۲ فرد مشکوک دستگیر شدند و در مربوطات قریه های «تپه اختر»، «تاسیسات»، «جنت باغ»، «آفتاش» و «مدرسه» ولایت کندز نیز ۲۲ تن از هراس افکنان زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی دوآب ولایت نورستان نیز ۵ تن از فرماندهان طالبان هر یک به نام های «قاری محمد حنیف»، «صلاح الدین»، «جمعه»، «محمد شاه» و «داد محمد زمانی» در نتیجه انفجار زودتر از موعد ماین خودشان به شدت زخمی شدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.