• انتشار: 16 مارس 2018
  • ساعت: 19:53
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27144
پرینت

کشته شدن ۴۵ تن از شورشیان مسلح در نقاط مختلف کشور

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته در ادامه عملیات روزانه شان در نقاط مختلف کشور دست کم ۴۵ تن از هراس افکنان را به هلاکت رسانده اند.

وزارت دفاع ملی امروز (جمعه) با نشر خبرنامه ای نوشته که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته در عملیات مختلف دست کم ۴۵ تن از شورشیان مسلح را به هلاکت رسانده و ۳۳ تن دیگر را زخمی کرده اند.

وزارت دفاع افزوده این عملیات با حمایت نیروهای هوایی و توپچی در ولایات ننگرهار، کنر، پروان، غزنی، میدان وردک، کندهار، زابل، ارزگان، فراه، بادغیس، فاریاب، نیمروز و هلمند صورت گرفت.

در عملیاتی که در لسوالی های میزان و اطغر ولایت زابل صورت گرفت، ۱۳ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۴ تن دیگر زخمی شدند. در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه نیز ۱۰ تن از اعضای گروه طالبان به هلاکت رسیده و ۶ تن دیگرشان زخمی شدند.

نیروهای امنیتی در ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب نیز ۸ تن از دهشت افکنان را هلاک و ۱۴ تن دیگر را زخمی کردند.

در ولسوالی کجکی ولایت هلمند نیز ۶ تن از دهشت افکنان کشته شده، ۴ تن دیگر زخمی، ۶ باب کارخانه مواد مخدر و یک پایه ماشین پروسس مواد مخدر نیز منهدم گردید.

به همین ترتیب، در عملیات در ولسوالی اندر ولایت غزنی ۳ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی، در ولسوالی جغتو ولایت میدان وردک ۳ شورشی هلاک و ۲ تن دیگرشان زخمی، و در منطقه گورگک ترینکوت در مرکز ولایت ارزگان ۲ تن از دهشت افکنان کشته شده و یک تن دیگرشان زخمی شد.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۱۸ عملیات خاص را در ۱۰ ولایت کشور راه اندازی کردند. نیروی هوایی نیز ۵۴ پرواز در حمایت نیروهای ارتش به پرواز انجام داد.

تاکنون هیچ یک از گروه های مسلح به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.