• انتشار: 8 نوامبر 2018
  • ساعت: 14:42
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30345
پرینت

کشته شدن همه مقامات ولسوالی خوگیانی در حمله طالبان

یک نماینده غزنی در مجلس نمایندگان از سقوط مجدد ولسوالی خوگیانی غزنی به دست طالبان و کشته شدن همه مقامات آن به همراه چندین نیروی امنیتی خبر می دهد.

به گزارش رها، عارف رحمانی؛ نماینده غزنی در مجلس نمایندگان، گفته است که شب گذشته بار دیگر مقر ولسوالی خوگیانی در منطقه خَشِک ولایت غزنی به دست طالبان سقوط کرده است.
به گفته رحمانی، در نتیجه این حمله همه مسئولان ولسوالی به شمول سرپرست فرماندهی پلیس خوگیانی کشته شده اند.
طالبان نیز با ارسال خبرنامه‌ای به رسانه ها، ادعا کرده اند که در نتیجه حمله شب گذشته نیروهای خاص این گروه در منطقه قلعه قاضی مرکز غزنی، ۱۷ سرباز کشته شده و ۵ سرباز دیگر به اسارت آنان درآمده اند.
بر اساس اعلامیه طالبان، در نتیجه این حمله، مقدار زیادی از مهمات به همراه یک هاموی و موتر نیروهای امنیتی نیز به دست آنان افتاده است.
اما احمدخان سیرت؛ سخنگوی فرماندهی پلیس غزنی گفت که درگیری نیروهای امنیتی با طالبان و جنگ در ولسوالی خوگیانی و منطقه قلعه قاضی رخ داده؛ اما با اذعان به اینکه تلفات به نیروهای امنیتی و طالبان وارد شده، از آمار دقیق تلفات، ابراز بی اطلاعی کرد.
قابل ذکر است که طالبان هر شب، پسته های امنیتی را در حومه شهر غزنی مورد حملات گروهی شدید قرار می دهند. دو روز قبل نیز طالبان ادعا کرد ولسوالی خوگیانی را در منطقه قلعه قاضی مرکز غزنی تصرف کرده اند.
با وجود حملات گسترده طالبان، نیروهای امنیتی در حومه های شهر غزنی در حالت دفاعی قرار دارند و بیشتر ولسوالی های غزنی نیز تحت تصرف کامل طالبان می باشد.
گفتنی است که به دلیل تسلط طالبان بر تمامی بخش های ولسوالی خوگیانی، مرکز اداری این ولسوالی، در منطقه ای مربوط به مرکز شهر غزنی، منتقل شده بود و اکنون گفته می شود که همان مرکز نیز به دست طالبان افتاده است.
گفتنی است پس از شهادت جنرال زراور زاهد فرمانده مقتدر پیشین پلیس غزنی و انصاب جنرال امین امر خیل به فرماندهی پلیس این ولایت، طالبان در غزنی قدرت گرفته و اکثر ولسوالی های غزنی را تصرف کرده است.
یک منبع امنیتی که نخواست نامش فاش شود گفت: جنرال امین امرخیل فرماده سابق پلیس غزنی و موسی خان اکبرزاده مخفیانه با طالبان ارتباط داشت و به آنها اسلحه و مهمات می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.