• انتشار: 28 اکتبر 2019
  • ساعت: 03:31
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 39030
پرینت
واکنش حکومت افغانستان به کشته شدن ابوبکر البغدادی

کشته شدن البغدادی روی امنیت و ثبات منطقه و جهان نیز تاثیر مثبت می‌گذارد

حکومت افغانستان به کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش واکنش نشان داد و اعلام کرد کشته شدن رهبران گروه‌های تروریستی روی امنیت و ثبات منطقه و جهان نیز تاثیر مثبت می‌گذارد.

حکومت افغانستان، شام روز یکشنبه (۵ عقرب) با نشر خبرنامه‌ای گفت ابوبکر بغدادی رهبر داعش در عملیات نیروهای امریکایی در سوریه، کشته شده است.

در اعلامیه آمده:”دولت جمهوری اسلامی افغانستان ضمن استقبال از عملیات متذکره، تروریزم را دشمن بشریت می‌داند که مرز نمی‌شناسد و تهدید در برابر امنیت و ثبات منطقه و جهان است، بناً کشته شدن ابوبکر بغدادی را که یکی از خطرناک‌ترین رهبران گروه‌های تروریستی بود، بزرگ‌ترین ضربه به گروه داعش می‌پندارد”.

خبرنامه افزوده:”از اینکه پدیدۀ تروریزم از سال‌ها بدینسو از مردم ما قربانی می‌گیرد، کشته شدن رهبران گروه‌های تروریستی به ویژه ابوبکر بغدادی رهبر داعش، نه تنها در کاهش حملات تروریستی و تامین امنیت افغانستان مهم است، روی امنیت و ثبات منطقه و جهان نیز تاثیر مثبت می‌گذارد”.

ارگ ریاست جمهوری تاکید کرده که دولت جمهوری اسلامی افغانستان بدین باور است که یگانه راه بیرون‌رفت از چالش تروریزم در کنار همکاری مشترک تمام کشورهای جهان در راستای مبارزه با پدیدۀ شوم تروریزم، اقدامات سریع و به موقع این چنینی می‌باشد.

گفتنی است که دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا، امروز در یک نطق رسانه‌ای تایید کرد که ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در یک حمله نیروهای امریکایی در سوریه کشته شده است.

آقای ترامپ گفت که وقتی رهبر داعش با هجوم نیروهای امریکایی روبه‌رو شد، جلیقه انفجاری خود را منفجر کرد و به همراه او سه کودک نیز کشته شدند.

وی همچنین گفت که بعد از کشته شدن ابوبکر بغدادی، تعدادی از ساکنین مخفیگاه تسلیم شدند. او گفت که در میان ساکنین، ۱۱ کودک نیز حضور داشتند که آسیب ندیدند.

آنطور که آقای ترامپ گفت، جنازه بغدادی به دلیل انفجار به کلی متلاشی شد، اما نظامیان امریکایی موفق شدند از طریق آزمایش دی‌ان‌ای بازمانده جسد، هویت ابوبکر بغدادی را تایید کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.