• انتشار: 6 نوامبر 2018
  • ساعت: 18:10
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30301
پرینت
اسد الله فلاح رئیس هیأت حقیقت یاب

کسی که جنگ ارزگان را قومی می‌خواند، خواهان برقراری امارت اسلامی است.

اسد الله فلاح مشاور رئیس‌جمهور غنی در امور حل منازعات که در رأس یک هیأت دولتی حقیقت‌یاب، به ولسوالی مالستان ولایت غزنی رفته است، گفت: جنگ در ارزگان خاص قومی نیست.

به گزار رها، اسدالله فلاح، فرستاده رئیس جمهوری و رئیس هیأت حقیقت یاب در دیدار با شماری از مردم ولسوالی مالستان ولایت غزنی گفت: قومی خواندن جنگ ارزگان یک دسیسه است جنگ جاری در ارزگان قومی نیست و کسی که جنگ را قومی می‌خواند، در واقع خواهان برقراری امارت اسلامی است.
وی گفت کسانی به اشتباه جنگ ارزگان را منازعه قومی به رئیس جمهور گزارش داده بود.
اسدالله فلاح فرستاده رئیس جمهور که در رأس یک هیأت حقیقت‌یاب دولتی به ولسوالی مالستان ولایت غزنی رفته و قرار است امروز برای بررسی جنگ ارزگان به مناطق شیرداغ و نوار مرزی مالستان و ولسوالی ارزگان خاص برود.
در حالیکه از حمله‌ی طالبان بر روستاهای حمزه، کندلان و حسینی ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان ده روز می‌گذرد و دهها کشته و زخمی و هزاران آواره برجای گذاشته تازه دولت هیأت حقیقت یاب اعزام کرده است
قومی خواندن جنگ در ارزگان از سوی رئیس جمهور واکنش‌های گسترده‌یی را از سوی مردم و نمایندگان پارلمان در پی داشت و داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی نیز در نشست شورای وزیران گفت: جنگ در ارزگان قومی نیست این جنگ دشمن با مرد افغانستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.