دیدگاه ها

کسانیکه زیر پرچم «لااله الا الله و محمد رسول الله» خون می ریزند در برابر خدا مسئول اند!

سفاکیت بدترین صفت ممکن برای انسان هاست و آدم کشی بدترین گناه کبیره است که امروز به یک شغل تبدیل شده است.

در صورتیکه یک قوم، گروه و ملتی به سفاکیت و خونریزی و خشونت مشهور گردد، هرگز شامل رحمت الهی نمی شود از توجه خداوند به دور می ماند.

به فرموده صریح قرآن کریم گناهی بزرگ تر از قتل انسان وجود ندارد.

قرآن کریم در آیه ۹۶ سوره نساء می فرماید « من قتل مؤمنا متعمدا فجزاوه جهنم خالدا فیها وغضب الله علیه و لعنه واعدٌله عذاباعظیما».

هرکسی عمدا مومنی را بکشد، کیفرش دوزخ است بلکه نه دوزخ معمولی که دوزخی که عذابی دردناک دارد و برای همیشه و دائم در آن جهنم و آن عذاب الهی همراهش هست. چنین کسی یا جامعه یا گروهی دائما مورد لعنت خدا قرار می گیرد.

با توجه به معنای این آیه شریفه لعنت خدا به منزله محرومیت از رحمت و غفران الهی می باشد.

خداوند منان به مسلمانان دستورمی دهد اگر در جهاد در راه خدا به افرادی رسیدید وآن انسانها در ظاهر یعنی در زبان  لا اله الا الله گفتند حق کشتنش را ندارید و اگر از روی تعصب قومی و نژادی کشتید همان عذاب عظیم خالدا فیها شامل حال شمای مؤمن که در راه خدا جهاد می کنید می شود.

قرآن کریم در آیه ۹۴ سوره نساء نیز می فرماید «یا ایها الذین آمنوا اذا ضربتم فی سبیل الله فتبینوا و لاتقتلوا لمن التقی الیکم السلم لست مؤمنان».

اگر به منطقه ای، شهری یا روستایی حمله کردید، اهل آن شهر و روستا ولو از روی ترس گفتند ما مسلمانیم نگویید شما مسلمان نیستید  و حق کشتن آنها را ندارید چونکه ایمان در قلب انسان است و شما که قلبش را ندیدید.

حال آسیب‌های جدی اجتماعی که بر ملت ما وارد شده بسیار دردناک است نزدیک ۴۰ سال است با ادعای جهاد آدم می کشیم و همین در راه خدا بودنش خود ادعای بزرگی ست. بر فرض اینکه در راه خدا هم باشد همان راه خدا حق چنین آدم کشی را مجاز ندانسته است.

پیامبر گرامی اسلامی هم می فرمایند:«لزوال الدنیا جمیعا اهون علی الله من دم سُفک بغیر حقٌ».

برفرضی که همه دنیا نابود شود نزد خدا اهمیتش کمتر از خونی است که به نا حق ریخته شده است.

یعنی تمام گناهان کبیره همه انسانها از اول خلقت تا آخر خلقت اهمیتش به اندازه خونی به ناحق ریخته شده نیست.

انسانهایی که زیرپرچم «لا اله الا الله محمد رسول الله» خون انسان های دیگر را می ریزند و این به یک شغل برایشان تبدیل شده در برابر این آیات شریفه قرآن چه جوابی دارند؟

استاد فهیمی بزرگمهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا