ورزشی

کریکت افغانستان جواز حضور برای بازی های جام جهانی ۲۰۲۲ استرالیا را کسب کرد

پس از آنکه روز گذشته شنبه تیم ملی کریکت «وست اندیز» در چارچوب بازی های جام جهانی کریکت ۲۰ آوره مردان در شهر ابوظبی نتیجه را به تیم استرالیا واگذار کرد، افغانستان به همراه ۷ تیم دیگر به طور خودکار جواز حضور در بازی های جام جهانی سال آینده به میزبانی کشور استرالیا را کسب کرد.

افغانستان که هم اکنون جایگاه هفتم را در بین ۸ تیم برتر مسابقات کریکت جاری در کشور امارات متحده عربی و قطر دارد، بدون در نظرداشت نتیجه بازی امروزش مقابل نیوزیلند به عنوان هشت تیم برتر این مسابقات می تواند سال آینده نیز در مسابقات جام جهانی ۲۰ آوره اشتراک کند.  

تیم ملی کریکت کشورمان در پنجمین بازی خود در چارچوب مسابقات جام جهانی کریکت ۲۰ آوره مردان امروز یکشنبه (۱۶ عقرب) به مصاف تیم نیوزیلند می رود.

برنده این بازی به رده «نیمه نهایی» راه خواهد یافت و در مصاف با کشورهای پاکستان، استرالیا و انگلیس قرار خواهد گرفت.

تنها یکی از سه تیم افغانستان، نیوزیلند و هند شانس این را دارد که در دیدارهای نیمه نهایی نیز حضور پیدا کند، اما تمامی این ها منوط به نتیجه بازی امروز خواهد بود.  

تیم ملی کشورمان در چارچوب مسابقات جام جهانی ۲۰ آوره مردان تاکنون چهار بازی کرده که دو برد و دو باخت داشته است.

افغانستان در مصاف با تیم های اسکاتلند و نامیبیا با اختلاف سنگین آنها را شکست داد، اما در دیدار با تیم های قدرتمند و با تجربه هند و پاکستان با اختلاف کم بازی را واگذار کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا