اجتماعی

کرونا در افغانستان/فوت ۱۰ بیمار و ۳۶۵ مورد تازه ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته

وزارت صحت عامه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ده بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و ۳۶۵ مورد جدید این ویروس در ۲۴ ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (چهارشنبه، پانزدهم ثور) اعلام کرد چهار نفر در کابل، دو – دو نفر در پکتیا و خوست و یک – یک نفر در قندهار و فراه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۹۹۳ نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، ۳۶۵ مورد مثبت ویروس کرونا در ۲۴ ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، ۹۷ مورد در ننگرهار، ۶۶ مورد در کابل، ۳۱ مورد در قندهار، ۲۴ – ۲۴ مورد در هرات و کاپیسا، ۲۳ مورد در نیمروز، هفده مورد در پکتیا، ده مورد در بلخ، نُه – نُه مورد در لغمان و پکتیکا، هفت مورد در غزنی، شش مورد در کندز، پنج – پنج مورد در هلمند، بامیان و بادغیس و چهار – چهار مورد در خوست، فراه و تخار، سه – سه مورد در میدان‌وردک و نورستان و یک – یک مورد مثبت این ویروس در ولایت‌های غور و بغلان ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۶۱ هزار و ۱۶۲ تن افزایش یافته است. از این میان ۵۳ هزار و ۷۵۰ تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و ۶۶۴ تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا