• انتشار: 25 می 2020
  • ساعت: 14:17
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 44583
پرینت

کرونا در افغانستان از مرز ۱۰۵۸۲ نفر گذشت

وزارت صحت عامه نسبت به افزایش ابتلا به ویروس کرونا هشدار داده می‌گوید این وزارت با کمبود جا برای مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا مواجه است.

وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید در ۲۴ ساعت گذشته، از ۱۲۰۶ نمونه آزمایش شده ۵۸۴ مورد آن مثبت شناسایی شده است.

با این حساب شمار مجموعی بیماران مبتلا به کرونا (یک‌شنبه ۴ جوزا) در کشور به ۱۰۵۸۲ نفر افزایش یافته است.

در این میان،‌۳۲۴ نفر در کابل، ۱۰۰ نفر در هرات، ۳۵ نفر در ننگرهار، ۲۹ نفر در کندز، ۲۲ نفر در تخار، ۱۷ نفر در بلخ، ۱۴ نفر در فاریاب، ۹ نفر در بامیان، ۸ نفر در میدان ورک، ۸ نفر در پروان، ۵ نفر در بادغیس، ۴ نفر در کنر، ۴ نفر در لوگر، ۴ نفر در بدخشان، ۲ نفر در جوزجان و یک نفر در لغمان در یک شبانه‌روز گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، در ۲۴ ساعت گذشته ۲ بیمار مبتلا به کرونا در ولایت‌های هرات و کندز جان داده و ۳۵ تن دیگر صحت‌یاب شده اند.

شمار کلی بیماران صحت‌یاب شده ۱۰۷۵ تن و قربانیان این بیماری ۲۱۸ تن تاکنون در سراسر کشور می‌باشد.

وزارت صحت عامه نسبت به افزایش ابتلا به ویروس کرونا هشدار داده می‌گوید این وزارت با کمبود جا برای مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا مواجه است.

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه کشور گفت شمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در پایتخت روزانه در حال افزایش است، در شفاخانه افغان‌جاپان جای کافی برای مراقبت از بیماران وجود ندارد و نیاز است تا سه شفاخانه دیگر برای مراقبت از بیماران در شهر کابل ایجاد شود.

این در حالی است که شمار بیماران کرونا در پایتخت ۳۷۲۸ تن رسیده است. تا کنون ۳۰۳ تن از بیماران صحت‌یاب شده و ۲۹ تن دیگر جان باخته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.