• انتشار: ۹ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۳۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 58753
پرینت

کرونا در افغانستان، مرگ ۲۵ بیمار و شناسایی ۹۲۹ مورد تازه ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته

وزارت صحت عامه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و ۹۲۹ مورد مثبت این ویروس در ۱۹ ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (یک‌شنبه، نهم جوزا) با نشر آمار روزانۀ ابتلا به ویروس کرونا در کشور گفت دوازده نفر در کابل، شش نفر در بلخ، دو نفر در غزنی و یک – یک نفر در قندهار، پکتیا، هلمند، کاپیسا و فراه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته ۳ هزار و ۳۶۸ نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، ۹۲۹ مورد مثبت ویروس کرونا در ۱۹ ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، ۳۱۳ مورد در کابل، ۱۰۷ مورد در قندهار، ۸۶ مورد در کندز، ۸۱ مورد در نیمروز، ۶۳ مورد در بلخ، ۵۳ مورد در پنجشیر، ۳۹ مورد در ننگرهار، ۳۵ مورد در بدخشان، ۳۱ مورد در لغمان، ۲۹ مورد در هلمند، ۲۲ مورد در تخار، پانزده مورد در میدان‌وردک، سیزده – سیزده مورد در غزنی و فراه، یازده مورد در بامیان، هشت مورد در غور، چهار مورد در زابل و سه – سه مورد در فاریاب و هرات ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۷۱ هزار و ۶۹۰ تن افزایش یافته است. از این میان ۵۷ هزار و ۴۵۰ تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و ۹۴۴ تن دیگری در نتیجۀ ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. پوشش ساندویچ پانل در تاریخ ۱۰ جوزا ۱۴۰۰:

    کاش کرونا تموم شه این همه مرگ میر دیگه بسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.