• انتشار: 2 آوریل 2020
  • ساعت: 10:55
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 43118
پرینت

کرونا به چین بازگشت

منطقه‌ جیا نزدیک با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در همسایگی ولایت هوبی چین و شهر ووهان قرار دارد که برای نخستین بار کروناویروس از آن‌ها به نقاط دیگر چین و جهان سرایت کرد.

بر ساس گزارش ها منطقه «جیا» واقع در ولایت «خه نن» در مرکز چین، به دلیل ابتلای چند نفر به کرونا ویروس قرنطینه شد. 

روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست امروز پنجشنبه گزارش داد این نخستین بار پس از مهار شیوع کرونا در ولایت هوبی کانون اصلی بیماری کوید ۱۹ است که چنین قرنطینه‌ای برای یک منطقه در نظر گرفته می‌شود. 

تمام موارد ابتلا به بیماری کوید ۱۹ در این شهر از یک شفاخانه گزارش شده است و پلیس به همه مردم دستور داده است از خانه هایشان بیرون نشوند.

تمامی کسب و کارها و تجارت به غیر از فعالیت فروشگاه‌ها، شفاخانه ها و مراکز پزشکی و لجستیک در این بخش تعطیل شده و مردم در صورتی که مجوز مخصوص نداشته باشند، حق تردد ندارند.

این منطقه‌ نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و در همسایگی ولایت هوبی چین و شهر ووهان قرار دارد که برای نخستین بار کروناویروس از آن‌ها به نقاط دیگر چین و جهان سرایت کرد. 

بعد از نزدیک به سه ماه کمیسیون ملی بهداشت چین از مهار نسبی کرونا خبر داده است روز چهارشنبه این کمیسیون از بازگشت ۳۵ نفر از کشورهای دیگر به چین خبر داد که به کرونا مبتلا بوده‌اند و یک مورد ابتلا در خاک چین ثبت شده است. 

گزارش وبلاگ دولتی این بخش چین هم نشان می‌دهد پزشکی با نام لیو از روز یکشنبه در بیمارستان این بخش به کرونا مبتلا شده و سپس آزمایش ۳ نفر دیگر از همکارانش مثبت اعلام شده است این پزشک از ماه جنوری از ووهان به این بخش بازگشته و خود را برای ۱۴ روز قرنطینه کرده بود. 

مقام‌های محلی تدابیر شدیدی برای پیشگیری از شیوع گسترده اتخاذ کرده‌اند و هنوز مشخص نیست این پزشک چطور به کرونا مبتلا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.