• انتشار: 23 مارس 2020
  • ساعت: 13:38
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 42800
پرینت

کرونا برخی زندانیان را آزاد می کند

حکومت تصمیم گرفته است برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در زندان ها برخی از زندانیان را آزاد کند.

ریاست جمهوری با نشر بیانه‌یی گفت به منظور جلوگیری از گسترش کروناویروس در زندان ها،‌ شماری از محبوسین و توقیف شدگان آزاد خواهند شد.

در اعلامیه آمده است درنشست روز گذشته ۲۲ مارچ (سوم حمل) در ارگ در مورد رهایی آن عده از محبوسین و توقیف شدگانی که تا اکنون در مورد دوسیه‌های شان تصمیم اتخاذ نشده است، بحث صورت گرفت.

در این نشست به ادارهٔ تنظیم امور زندان‌ها و ارگان‌های عدلی و قضایی هدایت داده شد تا در مدت ۴۸ ساعت آینده طرح مشخصی را در مورد آزادی این افراد ترتیب دهند تا بر اساس هدایت وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش کروناویروس در محلات سلب آزادی تدابیر لازم اتخاذ شود.

روز گذشته نیز به ریاست محمد اشرف غنی نشست کابینه حکومت در این مورد در ارگ برگزار شد.

کابینۀ افغانستان در نخستین جلسه‌اش در روز شنبه فیصله کرد برای جلوگیری از گسترش کروناویروس، ساعات کاری کارمندان در وزارت‌ها و ادارات دولتی به پنج ساعت کاهش یابد.

وحید عمر، مشاور مشاور ارشد رییس جمهور افغانستان در امور ارتباطات استراتیژیک روز یکشنبه ۲۲ مارچ (سوم حمل) به خبرنگاران گفت این فیصله بر اساس طرزالعمل کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی صورت گرفته است.

او افزود: «بر اساس این طرزالعمل اوقات کاری کارمندان دولت بازنگری شد و دو شیفت کاری در دولت ساخته شد، یکی از ساع ۸:۰۰ صبح تا ۱:۰۰ پس از چاشت، و از ۱:۰۰ پس از چاشت تا ۴:۰۰ عصر.»

اما کارمندانی که صلاحیت امضا دارند، حضور شان در اداره ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.