• انتشار: 4 نوامبر 2020
  • ساعت: 14:24
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 50354
پرینت
شمارش آراء انتخابات ریاست جمهور ی امریکا همچنان ادامه دارد

کرونا اعلام نتایج نهایی را به تاخیر انداخته است

به گفته مقامات امریکا نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا ممکن است با تاخیر اعلام شود.

بر اساس اعلام مقامات امریکایی بسیاری از شهروندان این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت ایمیلی رأی داده اند و این شمارش آراء را به تاخیر انداخته است.

از دیگر عوامل تاخیر در اعلام نتایج نهایی اختلاف ساعتی در ایالات مختلف امریکا از شرق تا غزب، قوانین مختلف انتخاباتی در این ولایات و بسته شدن تدریجی مراکز رای گیری می باشد.

وزیر امور خارجه امریکا گفت:« برای شمارش آراء درایالت میشیگان یک روز دیگر نیاز است. در پنسیلوانیا جایی که رای گیری ممکن است چندین روز طول بکشد، نیز وضعیت به همین منوال است همچنین مقامات ویسکانسین گفته اند که نتایچ را امشب اعلام نمی کنند و این خود می تواند نتیجه را به تأخیر بیندازد.»

بنابر تازه ترین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و تا این لحظه، جو بایدن با ۲۳۸ رای الکترال در برابر ۲۱۳ رای الکترال دونالد ترامپ پیش است.

البته گفته می شود هنوز میزان زیادی از آرای پستی در ایالت های حساس شمارش نشده است.

در همین حال شبکه خبری فاکس نیوز  که به طور آنلاین در حال مخابره آخرین نتایج آمار پنجاه و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است، از پیشتازی ترامپ در مجموع آرای شمارش شده در هر یک از ایالت های حساس کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، جورجیا، میشیگان و ویسکانسین خبر داده است.

نتایج شمارش آرا در این ایلات به همراه ایالات نوادا و آلاسکا که هنوز آرای انها شمارش نشده است، در نتیجه نهایی انتخابات تاثیر زیادی دارند.

برخی کارشناسان، دو روز تا یک هفته را برای اعلام نتیجه نهایی پیش بینی کرده و علت آن را طولانی شدن شمارش آرای پستی دانسته اند که این بار به دلیل شیوع کرونا در مقایسه با دوره های قبلی انتخابات آمریکا بسیار گسترده بوده است.

در انتخابات ریاست جمهوری دوره گذشته امریکا تنها یک روز بعد از برگزاری انتخابات، پیروزی دونالد ترامپ بر هیلاری کلینتون اعلام شد این در حالی است که در سال جاری شمارش آرا به کندی پیش رود و ممکن است برنده نهایی بعد از چند روز و حتی چند هفته اعلام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.