اجتماعیِتیتر یک

کرواسیا تا ثبات کامل کشور، کمک هایش را ادامه می دهد

خانم کیتاروویچ همچنان گفته است که جامعه جهانی باید درباره حضور نیروهایی بین المللی در افغانستان بدون قید زمانی براساس نیاز و وضعیت امنیتی این کشور تصمیم بگیرد، چون تعیین زمان خاص به نفع نیست.

ریاست اجراییه، با نشر خبرنامه ای گفته است که عبدالله عبدالله نیز در این دیدار از کمک های کشور کرواسیا در راستای تقویت و ثبات در کشور قدردانی کرده است.

آقای عبدالله در این دیدار تاکید کرده است که کمک‌ها و حضور نیروهای کرواسیا در چوکات ناتو بر توسعه و ثبات افغانستان تاثیرات فوق العاده دارد.

به گفته ی وی، حکومت افغانستان اراده جدی برای مبارزه با تروریزم دارد و در این راستا ظرفیت سازی و توانمندی نیروهای امنتیی افغانستان امیدوار کننده است و این نیروها تا حالا با تمام توان خود طالبان را سرکوب کرده‌اند.

او همچنان تاکید کرده که حضور قوت های بین المللی برعلاوه مبارزه مشترک با تروریزم از نظر روانی نیز افغانستان را کمک می کند، به این خاطر لازم است تا جامعه بین المللی این نکته را در کنفرانس وارسا و بروکسل مدنظر داشته باشد.

عبدالله عبدالله همچنان روی بهبود وضعیت اقتصادی افغانستان تاکید کرده و گفته است: امسال در سطح کلان برنامه‌های سازنده و اساسی مثل پروژه انتقال برق کاسا یک هزار، پروژه انتقال گاز تاپی و وصل شدن افغانستان به آب‌های بین المللی از طریق بندر چابهار ایران در حال اجرا شدن است.

او در ادامه علاوه کرده است که باز هم افغانستان برای گذار اقتصادی و رسیدن به توسعه پایدار نیازمند تداوم همکاری های بین المللی می باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا