سیاست

کرملین: روسیه هنوز تصمیمی برای به رسمیت شناختن طالبان نگرفته است

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز (سه شنبه) به رسانه ها گفت که این کشور هنوز برای به رسمیت شناختن طالبان تصمیمی نگرفته است.

آقای پسکوف تاکید کرد که برای روسیه مهم است که سیستم سیاسی تحت حاکمیت طالبان از نگاه سیستمی و شخصی به چه صورت است.  

سخنگوی کاخ کرملین در پاسخ به پرسشی در خصوص این که آیا روسیه برای حضور در مراسم معرفی دولت طالبان شرکت می کند، گفت: “هیچ تصمیمی برای به رسمیت شناختن طالبان گرفته نشده است. همچنین در حال نظاره دقیق رویدادها در افغانستان هستیم. چیزی که بسیار مهم است این است که باید دید رفتار طالبان در آینده تا چه اندازه با حرف ها و شعارهایشان همخوانی دارد.”

یک مقام ارشد طالبان روز گذشته به الجزیره گفت که این گروه از ۶ کشور به شمول روسیه، ایران، پاکستان، چین، قطر و ترکیه برای اشتراک در مراسم معرفی دولت جدید طالبان دعوت  کرده است.

سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز گفته بود که اگر طالبان دولتی همه شمول و فراگیر تشکیل دهد، روسیه با خرسندی در این مراسم اشتراک خواهد کرد.

امروز اما طالبان از دولت جدید خود رونمایی کرد و لیست اعضای کابینه را نیز معرفی کرد که در آن هیچ عضو غیر طالب دیده نمی شود.

نعیم وردک یک تن از سخنگویان طالبان اما در این خصوص می گوید که دولت جدید این گروه همه شمول است زیرا نمایندگانی از اقوام مختلف افغانستان در آن حضور دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا