• انتشار: 19 آگوست 2020
  • ساعت: 13:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 47392
پرینت

کرزی: مذاکرات صلح به هیچ بهانه ای نباید به تعویق بیفتد

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین کشور در یک اعلامیه‌ به مناسبت سالروز استرداد استقلال افغانستان گفت روند جاری صلح امیدوارکننده است و مذاکرات صلح نباید به هیچ بهانه و از سوی هیچ طرفی به تاخیر بیفتد.

رئیس جمهور پیشین افغانستان روند جاری صلح را امیدوارکننده خواند و تاکید ورزید مذاکرات صلح نباید به هیچ بهانه و از سوی هیچ طرفی به تاخیر بیافتد.

 حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین کشور در یک اعلامیه‌ به مناسبت سالروز استرداد استقلال افغانستان گفت روند جاری صلح امیدوارکننده است و مذاکرات صلح نباید به هیچ بهانه و از سوی هیچ طرفی به تاخیر بیفتد.

آقای کرزی افزود: «خوشبختانه پس از این همه رنج‌ها دورنمای رسیدن به صلح در این روز‌ها روشن‌تر از هر زمان به نظر میرسد. ما مردم افغانستان باید با همدلی و اتحاد برای تامین صلح و پایان دادن به جنگ و خشونت‌ها در کشور خود اقدام کنیم».

به گفته رئیس جمهور پیشین، مردم افغانستان هیچ بهانه‌ای را برای به تاخیر انداختن مذاکرات صلح از هیچ‌یک از جوانب افغان و یا خارجی نخواهند پذیرفت. افغانستان تنها از طریق مذاکره بین‌الافغانی، تفاهم و پذیرفتن مسؤلیت در پیشگاه خداوند متعال و مردم آزاده افغانستان می‌تواند به صلح و آرامی دست یابد.

کرزی بیان داشته ادامهٔ این جنگ و خشونت در واقعیت در راستای منافع دیگران است. مردم آرزوی افغانستانی را دارند که در آن صلح پایدار برقرار باشد و همه باشندگان آن از زن و مرد بدون تبعیض بتوانند در زندگی سیاسی و اجتماعی خود مشارکت نموده مقدرات خود را خود به دست داشته باشند و هیچ بیگانه‌ای در آن حق مداخله نداشته باشد.

رئیس جمهور پیشین تاکید کرد مردم افغانستان با ارادۂ قاطع برای تحقق این آرزو و با اتحاد و همدلی می‌توانند سالگرد‌های آیندۂ استقلال این سرزمین را در آرامش و با نشاط و شعف بی‌پایان برگزار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.