• انتشار: 6 آگوست 2020
  • ساعت: 16:05
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46705
پرینت

کرزی: لویه جرگه اگر تنها برای صلح در افغانستان باشد از آن حمایت می کنم

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان گفت اگر لویه جرگه مشورتی تنها با هدف آغاز گفت و گوهای بین الافغانی، آتش بس و صلح در کشور باشد از آن حمایت می کند.

 حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در این اعلامیه ای گفت اگر جرگه مشورتی با هدف روی دست گرفتن اقدامات برای آغاز فوری مذاکرات بین‌الافغانی، آتش‌بس سراسری و تامین صلح در کشور، برگزار شود، از آن حمایت می‌کند.

در اعلامیه نشرشده توسط دفتر مطبوعاتی رئیس جمهور پیشین کشور آمده است: «از مدت زیادی بدینسو در کشور برای تامین صلح تلاش‌ها جریان دارد که این تلاش‌ها در مراحل مختلف با تاخیر و وقفه روبرو شده اند. در هر دو طرف این مسوولیت ملی افغان‌ها است تا به زودی هر نوع مانع در مقابل مذاکرات بین‌الافغانی را برطرف نموده و فضای اعتماد ایجاد کنند.»

اعلامیه در ادامه می افزاید: «قرار است در تاریخ ۱۷ اسد با هدف رهایی زندانیان طالبان، جرگه مشورتی دایر شود. امیدوارم این جرگه تنها به خاطر صلح، مرام حیاتی ملی برای آغاز فوری مذاکرات بین‌الافغانی تاکید کند و اقداماتی را روی دست بگیرد که پس از جرگه آتش‌بس سراسری تامین کند، مذاکرات بین‌الافغانی فورا آغاز شود و در کشور صلح دایمی تامین گردد.»

رئیس جمهور پیشین خاطر نشان ساخته است اگر این جرگه مشورتی به خاطر رسیدن به اهداف ذکر شده اقداماتی روی دست بگیرد، مورد تایید وی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.