• انتشار: 13 می 2020
  • ساعت: 14:29
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44287
پرینت

کرزی: حمله به شفاخانه در کابل توطئه بیگانگان است

کرزی با اشاره به حمله جنایتکارانه به شفاخانه یکصد بستری زنان در کابل گفت این حمله دسیسه آشکار و واضح بیگانه‌ها علیه مردم افغانستان است و ریشه در هیچ یک از گروه‌ها و اقوام افغانستانی ندارد.

حامد کرزی رییس جمهوری پیشین کشور حمله روز سه شنبه تروریست‌ها به شفاخانه ها در کابل را محکوم کرد و آن را توطئه بیگانگان علیه مردم افغانستان دانست.

وی با اشاره به حمله جنایتکارانه به شفاخانه یکصد بستری زنان در کابل که قربانیان آن زنان و کودکان بیمار و بیگناه و کارکنان بیمارستان بودند؛ گفت این حمله دسیسه آشکار و واضح بیگانه‌ها علیه مردم افغانستان است و ریشه در هیچ یک از گروه‌ها و اقوام افغانستانی ندارد.

وی همچون بسیاری از شخصیت‌های دیگر کشور، بار دیگر به آغاز مذاکرات بین‌الافغان برای پایان جنگ قدرت در کشور و همچنین ناآرامی های داخلی تاکید کرد.

سخی‌داد بشردوست، نماینده مردم حوزه سیزدهم کابل و رییس شورای صحت در شفاخانه دشت برچی گفت ۲۵ جسد حمله روز گذشته به شفاخانه در این منطقه که ۲۲ جسد آن از زنان بودند را به پزشکی قانونی فرستاده‌اند.

این در حالی است که وزارت داخله شمار جان‌باختگان این حمله را ۱۳ تن اعلام کرده‌است.

وزارت داخله دیروز از طرف‌های درگیر در این کشور خواست که به بی‌طرفی نیروها و مراکز درمانی به ویژه در این شرایط همه گیری ویروس مرگبار کرونا احترام گذاشته و با رعایت وضعیت این نهادهای عام المنفعه، فرصت ارایه‌ خدمات صحی و درمانی را از آن‌ها نگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.