سیاست

کرزی: افغانستان به نیروی کار پاکستانی نیازی ندارد

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان، در واکنش به اظهارات اخیر عمران خان نخست وزیر پاکستان گفت به نیروی کار پاکستانی در افغانستان نیازی نیست.

کرزی در یک موضع سخت علیه پاکستان افزود نیازی به خارجی ها نیست چون افغانستان خود نیروی تحصیل کرده در سطوح عالی دارد که می تواند کشورشان را از بحران نجات دهند.

قابل ذکر است عمران خان نخست وزیر پاکستان روز گذشته در نشست کمیته اپکس در اسلام آباد به مسئولین مربوطه دستور داد همکاری های دو جانبه با افغانستان را تقویت و با اعزام نیروی انسانی متخصص به ویژه در بخش های صحت، تکنولوژی معلوماتی و مالی به حل بحران انسانی در افغانستان کمک کنند.

آقای کرزی در عین حال از پیشنهاد پاکستان قدردانی اما تاکید کرد به متخصصین خارجی به شمول پاکستانی ها برای حل بحران افغانستان نیازی نیست.

وی افزود افغانستان خود در هر زمینه ای نیروی متخصص عالی دارد و هزاران جوان تحصیل کرده افغان از زن و مرد در داخل و خارج کشور وجود دارند که می توانند به کشورشان کمک کنند.  

کرزی همچنین از امارت اسلامی خواست روند استخدام در فرصت های شغلی را تسهیل کنند، از متخصصین جوان در خدمت به کشور کار بگیرند و زمینه بازگشت متخصصین افغان از خارج به داخل افغانستان را فراهم نمایند تا کشور محبوب آنها به دست توانمند فرزندان خود ساخته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا