• انتشار: 12 فوریه 2020
  • ساعت: 14:34
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41596
پرینت

کرزی از پیشرفت ها در مذاکرات صلح امریکا با طالبان استقبال کرد

کرزی روز چهارشنبه در صفحه شبکه اجتماعی خود ابراز امیدواری کرد: افغانستان هرچه زودتر شاهد تأمین صلح و ثبات سراسری و پایدار باشد.

حامد کرزی رئیس جمهوری سابق افغانستان از پیشرفت گفت وگوهای صلح میان آمریکا و طالبان در دوحه استقبال و ابراز خرسندی کرد.

کرزی روز چهارشنبه در صفحه شبکه اجتماعی خود ابراز امیدواری کرد:  افغانستان هرچه زودتر شاهد تأمین صلح و ثبات سراسری و پایدار باشد.

پس از آنکه وزیرخارجه امریکا در تماس تلفنی با مقامات افغانستان از پیشرفت درگفت وگو های صلح با طالبان خبرداد، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان با  انتشار توئیتی از پیشنهاد طالبان مبنی بر کاهش چشمگیر و پایدار خشونت خبر داد.

وی افزود: افغانستان گام‌های آینده را به نحوی مدیریت خواهد کرد که تمام روند صلح را به گونه ای مثبت تقویت کرده و از کارکرد خود به مردم افغانستان گزارش دهد.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی نیز با انتشار اطلاعیه ای گزارش داد:  وزیر امورخارجه آمریکا در گفت وگوی تلفنی با وی از پیشرفت‌ در مذاکرات صلح بین آمریکا و طالبان در بحث کاهش خشونت خبر داده است.

مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا در این تماس تلفنی ابراز امیدواری کرد: این پیشرفت‌ها فرصت را برای امضای توافقنامه صلح و  آغاز مذاکرات بین افغانستانی و دست‌ یافتن به صلح پایدار در افغانستان فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.