سیاست

کرزی از امریکا خواست از ذخایر ارزی افغانستان منحیث امانت محافظت کند

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین کشور از امریکا خواست که دارایی های منجمد شده بانک مرکزی افغانستان را آزاد کند اما از آنها منحیث امانت محافظت نماید.

آقای کرزی امروز (پنجشنبه ۹ سرطان) در توییتی از امریکا خواست تا حدود هفت میلیارد دالر پشتوانه پولی منجمد شده «د افغانستان بانک» را که سرمایه ملی مردم افغانستان است، آزاد نموده و منحیث امانت مردم افغانستان از آن محافظت کند و تحت هیچ عنوان آن را به مصرف نرساند.

او همچنین از کمک ۵۵ میلیون دالری امریکا برای زلزله زدگان اخیر در کشور ابراز قدردانی کرده است.

این در حالیست که روزنامه واشنگتن پست به تازگی به نقل از منابع خود نوشته است که مقام های ارشد امریکایی با طالبان در حال ایجاد میکانیزمی هستند تا متخصصین بانک مرکزی افغانستان که تحت کنترل طالبان است از دارایی های بلوکه شده جهت مهار بحران بشری و سقوط اقتصادی افغانستان استفاده کنند.

این روزنامه همچنین نوشته ظاهرا راه کارهایی نیز در نظر گرفته شده تا طالبان نتوانند از پول های منجمد شده برای مقاصد دیگر استفاده کنند.

در همین حال، هیاتی به ریاست امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان برای دیدار با نماینده امریکا در امور افغانستان عازم قطر شده، که نمایندگانی از وزارت مالیه و بانک مرکزی نیز در ترکیب این هیات شامل می باشند.

بیشتر بخوانید:

امریکا با طالبان روی ساز و کاری برای استفاده از ذخایر ارزی بانک مرکزی افغانستان کار می کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا