• انتشار: 12 جولای 2020
  • ساعت: 16:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45685
پرینت

کرزی: ادامه جنگ در افغانستان توطئه بیگانگان برای تضعیف صلح است

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان می گوید بیگانگان با افزایش جنگ در افغانستان به دنبال تضعیف صلح می باشند.

حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین کشور گفته است ادامه‌ی جنگ و عملیات نظامی راه حل مشکل افغانستان نه، بلکه دسیسه‌های بیگانگان است که می‌خواهند تلاش‌ها برای صلح را متضرر و تضعیف کنند.

آقای کرزی این سخنان را امروز (یک‌شنبه ۲۲ سرطان) در واکنش به دو رویداد اخیری که در ولایت‌های غزنی و میدان‌وردک از غیرنظامیان قربانی گرفت، در صفحه‌ی فسبوکش ابراز کرده است.

در نتیجه‌ی انفجار یک ماین کنار جاده‌ای در ولایت غزنی شش تن کشته و هشت تن دگیر به شمول زنان و کودکان زخمی شدند. در همین حال در نتیجه‌ی اصابت یک مرمی هاوان بر یک منزل مسکونی در ولایت میدان‌وردک، سه عضو یک خانواده جان باختند.

حامد کرزی در صفحه‌ی فیسبوک‌اش، رویدادهای اخیر در ولایت‌های غزنی و میدان‌وردک را محکوم و از افزایش شمار تلفات غیرنظامیان در کشور، ابراز نگردانی کرده است.

وی همچنان نوشته است که «ادامه‌ی جنگ و عملیات نظامی راه حل مشکل افغانستان نه، بلکه دسیسه‌های بیگانگانی است که می‌خواهند تلاش‌ها برای صلح را متضرر و تضعیف کنند».

آقای کرزی از طرف‌های درگیری در افغانستان خواسته است تا از خون‌ریزی در کشور دست‌بردارند و به حفاظت از جان و مال غیرنظامیان توجه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.