اجتماعی

کدبانو؛ رستورانت مخصوص بانوان در بدخشان بازگشایی شد

این رستورانت با یک سالون مخصوص با خدمه های زن از سال ها به اینسو در بدخشان فعالیت داشت که دو ماه قبل از تحولات اخیر مسدود شده و روز شنبه هفته جاری دروازه آن دوباره به روی دختر خانم ها باز شد.

سیمین کریمی مسوول رستورانت کدبانو می گوید این رستورانت با هزینه ای ۱۴ لک افغانی بخاطر خدمات بهتر و فضای آرام برای بانوان به فعالیت آغاز کرده است.

بانو کریمی همچنین می گوید که بخاطر تقاضای مکرر بانوان درب این رستورانت را باز نموده است اما ورود خانم ها نظر به گذشته بسیار کمرنگ شده است او دلیل این کمرنگی را مسدود بودن بانک ها و پرداخت نشدن معاشات کارمندان عنوان می کند.

پوستر تبلیغاتی رستورانت مخصوص بانوان در بدخشان

او از امارت اسلامی طالبان می خواهد که خانم ها را در فعالیت های اقتصادی شان آزاد بگذارند تا همه در کنار هم برای ساختن یک افغانستان آرام و مرفه سهیم باشند.

تعدادی از بانوان نیز از باز شدن این رستورانت در ولایت بدخشان استقبال می کنند و تاکید دارند که زنان نیز در عرصه های اقتصادی باید آزاد باشند.

«رمزیه جهش» یک تن از مشتریان کدبانو بعد از آغاز رژیم جدید اولین باری است که به این رستورانت مراجعه می کند او در صحبت با خبرنگار رها می گوید که وضعیت تغییر می کند و زنان باید سهم فعال خود در جامعه را داشته باشند.

در همین حال مسوولان امارت اسلامی طالبان مانع فعالیت این بانوان نشده و وعده سپرده اند که زمینه بهتری را برای رشد آنان در یک فضای اسلامی مساعد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا