• انتشار: 16 فوریه 2016
  • ساعت: 21:32
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 7332
پرینت

کتابخانه کودک و نمایشگاه یک گام و هزار لبخند در بامیان افتتاح شد

صابر حسینی، مردی که حدود چهار ماه پیش یک کتابخانه سیار در شهر و روستاهای بامیان راه اندازی کرده بود، امروز کتابخانه و نمایشگاه “یک گام و هزار لبخند” را افتتاح کرد.

آقای حسینی، در این نمایشگاه بخشی از فعالیت های که در این مدت انجام داده است، به نمایش می گذارد. او یک بنیاد را نیز برای کودکان ساخته است.

صابر حسینی امروز سه شنبه هنگام افتتاح این کتابخانه و نمایشگاه گفت: : با ۲۰۰ جلد کتاب شروع کردیم و حالا ۳۱۵۰ عنوان کتاب که عمدتاً قصه و رمان است در کتابخانه داریم.

محمد آصف مبلغ، معاون والی بامیان در این برنامه از ابتکار، تلاش و همت صابر حسینی در راستای ترویج فرهنگ کتاب خوانی قدردانی کرد.

آقای مبلغ، توسعه فرهنگی را از نیازهای مبرم و مهم شهری عنوان کرد.

معاون ولایت با آنکه مشکلات و نبود امکانات برای توسعه و زیر ساخت های فرهنگی را از چالش ها عمده در این راستا می داند اما از عزم و پیگیری مسولان اداره محلی برای ترقی و توسعه این بخش نیز خبر داد.

او با اظهار امیدواری از وضع امنیتی از مردم خواست تا برای سازندگی، پیشرفت و ترقی با اداره محلی همکار باشند و نیز در این امر از حوصله و دقت کار گیرند.

حسین داد خلیلی رئیس شورای ولایتی، کبیر دادرس ریس اطلاعات و فرهنگ بامیان و الحاج بابه محسنی سخنگوی شورای علما نیز طی سخنانی ضمن قدردانی از ابتکار آقای حسینی وضعیت فرهنگی و فرهنگ کتاب خوانی را در ولایت بامیان به بررسی کردند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.