• انتشار: ۱۰ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۴۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 66944
پرینت

کبیرواثق: احمد مسعود در تاجیکستان است

کبیر واثق معاون والی پیشین پنجشیر تایید کرده است که احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان در تاجیکستان است و گاهی برای ملاقات با برخی افراد جبهه مقاومت به افغانستان می آید.

کبیر واثق معاون والی پشین پنجشیر امروز دوشنبه (۱۰ عقرب) به خبرگزاری تاس روسیه گفته است که احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان در تاجکستان بسر می برد، اما گاهی برای ملاقات با برخی افراد جبهه مقاومت به افغانستان سفر می کند.

وی افزود که احمد مسعود در حال رایزنی با کشورهای مختلف برای جذب حمایت آنها جهت مبارزه علیه طالبان است.

او گفت: «احمد مسعود تلاش دارد که کشورهای منطقه و جامعه جهانی را مجاب کند تا علیه طالبان مبارزه کنند. او به کشورهای مختلف سفر می کند تا بتواند نظر آنها را برای حمایت از جبهه مقاومت ملی جلب کند.»

کبیرواثق همچنین گفته که تاجیکستان با جبهه مقاومت ملی افغانستان روابط خوبی دارد.

پس از روی کار آمدن طالبان، جبهه مقاومت ملی علیه طالبان به رهبری احمد مسعود فرزند احمد شاه مسعود در ولایت پنجشیر شکل گرفت و تا مدتی علیه طالبان مبارزه کرد. اما پس از آنکه افراد طالبان موفق به تصرف ولایت پنجشیر شدند، از مکان بود و باش احمد مسعود و امرالله صالح معاون اول دولت اشرف غنی خبری در دست نیست.

تاکنون گزارش های زیادی به نقل از منابعی ناشناس منتشر شده بود که می گفتند احمد مسعود در تاجیکستان است، اما این اولین بار است که یک مقام نام آشنا اعلام می کند احمد مسعود در تاجیکستان بسر می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.