• انتشار: 30 نوامبر 2017
  • ساعت: 13:37
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25625
پرینت
پاکستان:

کاهش کمک های آمریکا به پاکستان به افزایش حملات در افغانستان می انجامد

رسانه های پاکستانی گزارش کرده اند که کاهش کمک های نظامی و مالی آمریکا به پاکستان می تواند به افزایش حملات تروریستان در افغانستان گردد.

روزنامه داون پاکستان نوشته است آمار نشان می دهد که کاهش حمایت های نظامی و مالی آمریکا به پاکستان که در گزارش کانگرس آمریکا در روز سه شنبه جزئیاتش ارائه شد، می تواند به تمایل آمریکا برای جلوگیری از حملات تروریستان به خاک افغانستان تاثیر مستقیمی بگذارد.

گزارش کانگرس آمریکا در روز سه شنبه نشان داد که حمایت های نظامی و مالی آمریکا به پاکستان بلافاصله پس از رویداد حملات یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱، از سالانه ۲٫۲ میلیارد دالر به ۳۵۰ میلیون دالر در سال رسید.

آمریکا می گوید که پاکستان در مواجهه با تروریستانی که خاک پاکستان را تهدید می کنند، موفقیت داشته است، اما برای مقابله با تروریستانی که از خاک پاکستان علیه افغانستان و نیروهای آمریکایی در افغانستان استفاده می کنند تمایلی از خود نشان نداده است.

پاکستان اما این گفته ها را رد می کند و می گوید که این کشور تروریست های هر دو کشور را هدف قرار می دهد.

آمریکا که با پاسخ های پاکستان اقناع نشده است، پیش شرط هایی را به پاکستان ارائه کرده و گفته است که اگر پاکستان کمک کامل می خواهد باید شبکه حقانی را هدف قرار دهد.

در سال ۲۰۱۵، کنگره آمریکا مبلغ یک میلیارد دالر را به پاکستان اختصاص داد، در حالیکه در سال ۲۰۱۶ این مبلغ به ۹۰۰ میلیون دالر کاهش یافت.

در سال ۲۰۱۷ نیز این مبلغ ۹۰۰ میلیون دالر بود.

اما برای سال ۲۰۱۸، کنگره آمریکا مبلغ ۷۰۰ میلیون دالر را برای کمک به پاکستان با پیش شرط هدف قرار دادن شبکه تروریستی حقانی اختصاص داده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.