• انتشار: 29 اکتبر 2020
  • ساعت: 12:27
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50161
پرینت
خلیلزاد با ملا برادر دیدار و گفت و گو کرد

کاهش خشونت ها و عوامل افزایش درگیری ها بررسی شد

سخنگوی طالبان اعلام کرد در دیداری که شام روز گذشته بین زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان و ملاغنی برادر در دوحه برگزار شد کاهش خشونت ها و عوامل افزایش درگیری ها مورد بررسی قرار گرفت.

دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر اعلام کرد زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان با ملا عبدالغنی برادر، رییس دفتر سیاسی این گروه در قطر دیدار کرده است.

در این دیدار روی کاهش خشونت‌ها در افغانستان بحث و گفت‌وگو صورت گرفته است.

محمد نعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر بامداد امروز (پنج‌شنبه، هشتم عقرب) در برگۀ توییترش نوشت این دیدار شام دیروز در قطر صورت گرفته است. آقای وردک افزود در این دیدار جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای خارجی در افغانستان نیز حضور داشته است. به گفته او، در این دیدار روی کاهش خشونت‌ها و عوامل افزایش درگیری‌های اخیر در افغانستان بحث شده است. آقای وردک اما جزییات این نشست را همگانی نکرده است.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان تأکید وردر این دیزید دار دو جانب بر اهمیت تطبیق محتوای موافقت‌نامۀ صلح میان امریکا و طالبان تأکید کرده‌اند.

این در حالی است که اخیراً طالبان خشونت‌ها را در کلان ‌شهرهای کشور به شدت افزایش داده‌اند. نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا در امور صلح افغانستان در حالی با رییس دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر دیدار می‌کند که آقای خلیل‌زاد از این پیش گفته بود خشونت‌های جاری در افغانستان برای امریکا پذیرفتنی نیست و ایالات متحدۀ برای کاهش میزان خشونت‌ها بالای طرف‌های جنگ فشار وارد خواهد کرد.

همزمان با افزایش خشونت‌ها از سوی طالبان، سازمان ملل متحد، اتحادیۀ اروپا، شماری از سفارت‌خانه‌های مقیم در کابل و سازمان همکاری‌های اسلامی خواهان کاهش خشونت و برقراری آتش‌بس سرتاسری در افغانستان شده‌اند. حکومت افغانستان از خواست این سازمان‌ها حمایت می‌کند، اما گروه طالبان تاکنون واکنشی در این باره نشان نداده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.