• انتشار: 25 فوریه 2020
  • ساعت: 11:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41924
پرینت

کاهش خشونت در غزنی لغو شد/ طالبان دو تن را در ولسوالی قره باغ کشتند

به دنبال اقدامات تهاجمی طالبان در برخی ولایات در هفته کاهش خشونت سخنگوی این گروه می گوید کاهش خشونت به معنای آتش بس عمومی نیست و تمام اقدامات خصمانه طالبان نباید تخطی قلمداد گردد.

علی شکاری، سخنگوی لوای سوم ارتش در غزنی می‌گوید طالبان پیش از چاشت روز (دوشنبه، پنجم حوت) سه تن را در ولسوالی «قره‌باغ» این ولایت که قصد سفر به کابل را داشته‌اند، از موتر پائین کرده و دو تن آنان را کشته اند.

تا هنوز هویت کشته‌شدگان معلوم نیست، اما یک منبع از ولایت غزنی بدون افشای نامش گفت کشته‌شدگان سرباز ارتش ملی بوده‌اند.

به گفتۀ منبع، طالبان یک تن دیگر را با خود برده‌اند.

در همین حال، سلیمه مزاری، ولسوال ولسوالی چهارکنت ولایت بلخ به سلام‌وطندار می‌گوید در حمله افراد گروه طالبان در روستای «برات» این ولسوالی، چهار نیروی خیزش مردمی و دو فرد ملکی به شمول یک زن کشته شده‌اند.

به گفتۀ بانو مزاری، در این روی‌داد پنج تن دیگر نیز زخم برداشته‌اند.

صدیق عزیزی، سخنگوی والی سمنگان نیز می‌گوید گروه طالبان پیش از ظهر امروز، محمدعلی حسینی، ولسوال دره‌صوف بالا را با یک کارمندن مدیریت جنایی و یک نگهبانش در منطقۀ «چپچل» این ولسوالی با خود برده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان از تمامی این اتفاقات اظهار بی‌خبری می‌کند و می‌گوید کاهش خشونت‌، توقف حملات نیست. مجاهد پیش از آغاز کاهش خشونت‌ها گفته بود که کاهش خشونت‌ به معنی «آتش‌بس عمومی» نیست و هرگونه عمل افراد این گروه نباید تخطی تلقی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.