• انتشار: ۱۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۰:۵۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 67086
پرینت

کانادا: ۵ میلیون دالر برای حفظ خانه های امن ترجمان های افغان در کابل نیاز است

سربازان کانادایی که در افغانستان حضور داشته اند می گویند برای تمدید اجاره های خانه های امن در کابل برای ترجمان های افغان به ۵ میلیون دالر دیگر نیاز دارند.

برخی از سربازان کانادایی که در افغانستان حضور داشته اند می گویند که مدت زمان اجاره های خانه های امن ترجمان های افغان این نیروها در کابل تمام شده است و به ۵ میلیون دالر دیگر تا روز جمعه پیش رو نیاز دارند تا بتوانند این خانه ها را حفظ کنند.

به گفته ی آنها، در این خانه های امن در حدود ۱۷۰۰ تن از ترجمان های افغان نیروهای کانادایی به همراه خانواده هایشان حضور دارند.

مهلت اجاره این خانه های امن در کابل تا روز جمعه پیش رو است و آنها به ۵ میلیون دالر دیگر برای تمدید این خانه ها نیاز دارند.  

گلوب اند میل کانادا گزارش کرده، «کوری شیلسون» یک افسر بازنشسته کانادایی می گوید با پایان یافتن مهلت اجاره این خانه های امن، تمامی این ترجمان ها زیر سلطه افراد طالبان قرار می گیرند.

او امیدوار است که شهروندان کانادایی قدم پیش گذاشته و برای تمدید اجاره این خانه های امن پول جمع آوری کنند، زیرا ضمانتی نیست که دولت فدرال کانادا بخواهد در این زمینه ورود پیدا کند.

شیلسون افزود که روزانه در حدود ۲۰ الی ۳۰ هزار دالر برای نگهداری این خانه های امن نیاز است.

او می گوید از آنجایی که دولت کانادا طی مراحل رسیدگی به اسناد مسافرتی این ترجمان ها را با سرعتی بسیار کند بررسی می کند، هزینه نگهداری این خانه های امن سرسام آور شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.