سیاست

کانادا در نشست گروه ۲۰ از کشورها خواست تا پناهجویان افغان بیشتری بپذیرند

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز گذشته پس از تعامل با سران گروه ۲۰ که نشست فوق العاده ای با موضوع افغانستان برگزار کرده اند، در توییترش گفت که کشورش ۴۰ هزار پناهجوی افغان را به دنبال تحولات سیاسی اخیر در افغانستان می پذیرد و از دیگر کشورهای جهان نیز خواست تا حمایت بیشتری برای برنامه اسکان مجدد پناهجویان افغان بکنند.

ترودو در توییتی دیگر گفته است: “امروز من با سران کشورهای گروه ۲۰ درباره اوضاع افغانستان صحبت کردم. جامعه جهانی متعهد به حفاظت از موازین حقوق بشری بویژه حقوق زنان و دختران در افغانستان است.”

او همچنین گفت “به تلاش هایمان برای اطمینان یافتن از اینکه تمامی مردم افغانستان به خدمات بشردوستانه دسترسی خواهند داشت ادامه خواهیم داد.”

لازم به ذکر است که روز گذشته گروه ۲۰ که متشکل از ۲۰ اقتصاد برتر دنیا می شود نشستی فوق العاده به ریاست ایتالیا درباره اوضاع افغانستان برگزار کردند. در این نشست اتحادیه اروپا یک بسته حمایتی یک میلیارد دالری برای افغانستان ارائه کرد.

سران کشورها همچنین تصریح کرده اند که ادامه روند کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان به معنای به رسمیت شناختن گروه طالبان نیست.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. فامیل من در یک خطر بزرگ است لطفا خواهش میکنم که برای خانواده من در سفارت کانادا یک وقت گوفت کو بدهید آنها از ترس طلبان فرار کرده است به تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا