• انتشار: ۵ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۷:۵۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26660
پرینت
مقام آمریکایی:

کافیست پاکستان اعضای شبکه حقانی را به داخل افغانستان براند

یک مقام ارشد آمریکا می گوید نیازی نیست که پاکستان اعضای شبکه تروریستی حقانی را دستگیر و یا بکشد، کافی است آنها را به سمت مرزهای افغانستان به عقب براند.

این مقام ارشد آمریکایی که خواسته نامش فاش نگردد به خبرگزاری رویترز گفته است: «نیاز نیست پاکستان آنها را دستگیر و یا به هلاکت برساند، کافی است آنها را به داخل خاک افغانستان براند، زیرساخت های این شبکه را متلاشی کند، و فعالیت را برای آنها سخت تر کند.»

این گفته ها در حالی مطرح می گردد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چند ماه پیش استراتژی جدید خود را برای افغانستان اعلام کرد که در آن افزایش فشارها بر پاکستان نیز گنجانده شده بود.

آمریکا همچنین کمک های نظامی اش به پاکستان را با بیان اینکه پاکستان در راستای مبارزه علیه تروریسم صادقانه گام بر نمی دارد، به حالت تعلیق در آورد.

واشنگتن همواره گفته است که اسلام آباد زمینه فعالیت آزادانه برای شبکه تروریستی حقانی را در پاکستان فراهم کرده است.

اسلام آباد اما با رد این اظهارات می گوید که واشنگتن قربانی های پاکستان در راستای مبارزه علیه تروریسم را نادیده می گیرد.

این مقام آمریکایی علاوه می کند از زمانی که کمک های نظامی واشنگتن به اسلام آباد به حالت تعلیق در آمده است، واشنگتن هیچ تلاش قابل ملاحظه ای علیه شورشیان از سوی پاکستان ندیده است.

او همچنین گفته های موجود مبنی بر اینکه فشار واشنگتن علیه پاکستان ممکن است نتیجه معکوس بدهد، را رد کرده و گفت پیش از آنکه فصل نبرد در افغانستان بار دیگر آغاز گردد، بهتر است اسلام آباد گام های تاکتیکی و کوچکی برای بیرون راندن این شورشیان از خاک خود بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.