• انتشار: 21 دسامبر 2015
  • ساعت: 16:32
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5323
پرینت

کار کمیسیون اصلاحات نظام انتخاباتی پایان یافت

کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی پس از ۵ ماه کار روی اصلاحات نظام انتخاباتی امروز دوشنبه به طور رسمی پایان کار خویش را اعلام کرد.

شاه سلطان عاکفی، رییس کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی در یک نشست خبری گفت: ” ۵ ماه از آغاز کار کمیسیون می گذرد و ما وظایف خود را در سه بخش انجام دادیم و امروز رسما کار ما طبق فرمان شماره ۴۰ رییس جمهوری پایان می یابد”.

آقای عاکفی افزود: امروز قبل از ختم ساعات رسمی دو سند که شامل یک گزارش تفصلی و یک بسته دوم پیشنهادی این کمیسیون می باشد با تایید و تصویب ۱۱ عضو کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی به حکومت وحدت ملی سپرده می شود.

وی گفت که اعضای این کمیسیون برای یک روز هم خواهان تمدید کارشان نمی باشند.

رییس کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی می گوید که تغییر سیستم انتخابات، ایجاد کمیته شفافیت، جرایم و مصارف انتخاباتی، حقوق مهاجرین در انتخابات و اصلاحات میان مدت، شامل بسته های پیشنهادی این کمیسیون می باشد.

آقای عاکفی افزود: اصلاحات دراز مدتی که پیشنهاد شده، بر می گردد به تصحیح مواد قانون انتخابات که بعضی از مواد در قانون باید اصلاح گردد.

وی اتهاماتی که گویا این کمیسیون تیمی کار کرده است را رد کرد و گفت: از هیچگونه افکار قومی و حزبی در مدت کار آنان استفاده نشده است.

رییس کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی در حالی اتهامات را رد می کند که کمیسیون انتخابات کار این نهاد را خلاف قانون می داند.

پس از آن که انتخابات سال گذشته بحرانی شد؛ بر اساس تعهدات رهبران حکومت وحدت ملی به منظور آوردن اصلاحات و شفافیت در انتخابات، کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی با ۱۱ عضو ایجاد و به مدت ۵ ماه به کارشان ادامه دادند.

ایجاد کمیته گزینش کمشنران کمیسیون های انتخاباتی از جمله کارهای کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی است که تاکنون صورت گرفته است.

#جمهور

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.