اجتماعی

کار عملی میدان هوایی جدید ولایت دایکندی در سال ۱۳۹۶ آغاز می شود

 

محمد قاسم وفایی زاده معین پلان و پالیسی اداره مستقل هوانوردی ملکی در راس هیاتی به ولایت دایکندی سفر کرد و ساحه میدان هوایی را بررسی کردند.

اداره مستقل هوا نوردی با نشر خبرنامه ای گفته است که هیات متذکر پس از ورود به شهر نیلی مرکز ولایت دایکندی با برخی از بزرگان این ولایت دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار استاد احمدی رییس شورای علمای ولایت دایکندی از تشریف آوری معین پلان و پالیسی اداره هوانوردی ملکی و هیات همراه شان، ابراز قدردانی کرد.

او گفت که مردم دایکندی که از ولایت های دور دست و صعب العبور کشور به شمار می رود؛ از ناحیه رفت و آمد با مشکلات زیادی روبرو هستند. اقای احمدی تاکید کرد که با ساخت میدان هوایی جدید و فعال شدن آن بخشی بزرگی از مشکلات ترانسپورتی این ولایت حل خواهد شد.

سپس داکتر محمد قاسم وفایی زاده معین پلان و پالیسی اداره مستقل هوانوردی ملکی صحبت کرده گفت که حل مشکلات ترانسپورت هوایی کشور از جمله اولویت های مهم و اساسی این اداره می باشد.

او به مردم ولایت دایکندی وعده سپرد که کار عملی اعمار میدان هوایی جدید ولایت دایکندی در سال ۱۳۹۶ آغاز خواهد شد و مشکلات مردم شریف دایکندی از ناحیه رفت و آمد با اکمال کار ساخت آن حل می شود.

در ادامه هیات متذکره از نزدیک ساحه ی را که قرار است میدان جدید ولایت دایکندی در آن اعمار شود؛ دیدن کرده و تیم انجینیران و بورد مسلکی هوانوردی ملکی از لحاظ تخنیکی ساحه را مورد مطالعه و بررسی قراردادند.

داکتر وفایی زاده به مردم شریف دایکندی اطمینان داد که اداره مستقل هوانوردی ملکی میدان جدید این ولایت را مطابق به معیارهای بین المللی و طرزالعمل های سازمان جهانی ایکاو اعمار می کند؛ تا هموطنان ما در ولایت دایکندی به خدمات ترانسپورت هوایی مطمئین و با کیفیت دسترسی پیدا کنند.

او یادآور شد که ولایت دایکندی یکی از مناطق کوهستانی و صعبور العبور کشور است که نیاز جدی به یک میدان هوایی استندرد دارد و اداره هوانوردی ملکی با درک این موضوع، در تلاش عملی شدن این پروژه می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا