سیاست

کارمندان وزارت داخله دانش و مهارت لازم را ندارند

مسؤلان این نهاد روز گذشته سه‌شنبه (۵ سنبه) در نشست ارایۀ «گزارش آسیب­‌پذیری فساد اداری در وزارت داخله» هر چند می‌گویند در این راستا وزارت داخله در هماهنگی با انستیتوت ملی تدارکات دوره‌های آموزشی را در سطح ابتدایی و متوسطه برای کارمندان خود برگزار کرده، اما این آموزش‌ها کافی نبوده است.

آنان از این وزارت می‌خواهند تا در آینده آموزش‌های پیشرفته را برای کارمندان بخش تدارکات‌اش در نظر گیرد.

باری سلام، رئیس کمیتۀ مستقل نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری در نشست ارایۀ «گزارش آسیب­‌پذیری فساد اداری در وزارت داخله» می‌گوید، از میان ۵۶ سفارشی که این کمیته به وزارت داخله داده، تنها ۳ سفارش آن تطبیق شده، ۲۸ سفارش که مربوط به بخش­‌های تدارکات و منابع بشری این وزارت هستند در حال تطبیق‌اند و ۵ سفارش دیگر به علت تغییرات در ساختار داخلی وزارت داخله بایگانی شده و ۲۰ سفارش دیگر هنوز در حالت تعلیق قرار دارد.  

اما نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله می‌­گوید این وزارت از گزارش مک استقبال می­‌کند. او در یک پیام تصویری که به سلام‌وطندار فرستاده است چنین می‌گوید، «پیشرفت‌های تذکر یافته در اعلامیه و موارد بیشتر در زمینه به‌زودی با شما و از طریق شما با مردم افغانستان شریک خواهد شد.»

با این همه، گزارش کمیتۀ مستقل نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری نشان می‌­دهد بیشتر پیشرفت­‌ها در بخش تدارکات و مدیریت منابع بشری در وزارت داخله به وجود آمده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا