• انتشار: 30 ژانویه 2016
  • ساعت: 17:03
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 6590
پرینت

کارخانه سمنت جبل السراج تولید دوباره را آغاز می کند

وزارت معادن می گوید که فابریکه تولید سمنت جبل السراج که در اثر جنگ در سال های اخیر از فعالیت باز مانده بود، تا دوماه دیگر کار احیای مجدد آن به پایان رسیده و تولید سمنت را آغاز خواهد کرد.

داوود شاه صبا وزیر معادن و پطرولیم کشور در سفری که به ولایت پروان داشت این مطلب را در دیدارش با محمد عاصم عاصم والی پروان بیان کرده گفت : ولایت پروان در کنار داشتن موقعیت استراتیژیک، از نظر منابع معدنی هم غنی بوده که با تلاش اندک می تواند عواید فراوانی از این جهت به دست آرد.

آقای صبا همچنان از جریان کار احیای مجدد فابریکه سمنت جبل السراج و از سر گیری تولید در این فابریکه تا دو ماه دیگر خبر داد.

محمد عاصم عاصم والی پروان در این دیدار افزود : منابع معدنی از سرمایه های ملی مردم افغانستان است که استفاده درست از آن می تواند کشور را به خود کفایی برساند.

آقای عاصم افزود، با توجه به اهمیت این منابع و اقدامات مرتبط به آن، تمامی برنامه های وزارت معادن و پطرولیم در این ولایت حمایت بی دریغ حکومت محلی پروان را با خود خواهد داشت .

گفتنی است که با آغاز مجدد فعالیت کارخانه سمنت جبل السرج، در کنار رفع بخشی از نیازمندی ها به سمنت، برای بیش از ۴۰۰ تن زمینه ی کار نیز مساعد خواهد شد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.